zegarki damskie
Zdjęcie autorstwa Robert Bogdan z Pexels

Zegarki damskie i męskie nie wyszły z obiegu, choć niektórzy zakładali, że rozwój nowoczesnych technologii przyczyni się do ich zniknięcia z rynku. Niewątpliwie dziś nie pełnią swojej pierwotnej funkcji. Godzinę najczęściej sprawdzamy na smartfonie. Niemniej zegarki damskie przeszły prawdziwą rewolucję, dzięki czemu wciąż mają swoje grono zwolenniczek.

Spis treści:

  1. Modny dodatek, który nadaje pazura stylizacji
  2. Nowoczesne zegarki, czyli smartwatche dla kobiet
  3. Jak dopasować zegarek damski do swojego stylu?
  4. Stylowy zegarek, który przetrwa lata
  5. Zegarki damskie jako podkreślenie statusu
  6. Złoty zegarek czy srebrny?

Modny dodatek, który nadaje pazura stylizacji

Jak wcześniej wspominaliśmy, zegarek damski dziś nie pełni swej pierwotnej funkcji. Traktujemy go jako modny dodatek, który ma dopełnić naszą stylizację. Często specjalnie tak dobieramy bransoletkę zegarka, aby ta prezentowała się nader kobieco i wytwornie. To pozwala nadać pazura naszemu outfitowi, nawet jeśli ten składa się z bazowych elementów. Tak, jak dobrze dobrany naszyjnik czyni nudny look dużo ciekawszy, tak samo działa zegarek damski o oryginalnym designie.

Nowoczesne zegarki, czyli smartwatche dla kobiet

Współczesne zegarki damskie posiadają wiele innowacyjnych funkcji. Przypominają bardziej minikomputer niż dawny czasomierz. Możemy płacić nim zbliżeniowo, zliczać kroki, spalone kalorie, monitorować swoje tętno, a nawet wysyłać SMS-y,  zdalnie spuszczać rolety antywłamaniowe czy korzystać z funkcji GPS. Tak działają smartwatche. Wbrew obiegowej opinii, po te innowacyjne zegarki z technologicznym twistem sięgają również panie. Nie jest to gadżet cieszący się zainteresowaniem wyłącznie wśród mężczyzn.

Jak dopasować zegarek damski do swojego stylu?

Zegarek damski powinien być z nami kompatybilny. Każda z nas ma inny styl, dlatego należy go dopełnić poprzez odpowiednie dodatki. Do wyboru mamy elegancki zegarek damski, sportowy, nowoczesny i biżuteryjny. Zastanów się, jak najczęściej się ubierasz. Jeśli preferujesz eleganckie sukienki, postaw na model, który przypomina kobiecą bransoletkę. Takie rozwiązanie doda twojej stylizacji szyku. Natomiast przy sportowym looku lepiej sprawdzą się mniej formalne zegarki damskie, np. z silikonową bransoletką.

Stylowy zegarek, który przetrwa lata

Niektóre z nas lubią zainwestować więcej w dobrej jakości zegarek. Pragną bowiem, aby ten służył im jako stylowy dodatek przez długie lata. Jeśli ty również należysz do tego grona, postaw na zegarek wodoodporny lub wykonany z solidnego materiału, który wykazuje się dużą wytrzymałością na ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Zegarki damskie jako podkreślenie statusu

Dziś zegarki damskie mają też za zadanie podkreślić status ich właścicielki. Zainteresowaniem tymi dodatkami, podobnie jak biżuterią, wyraźnie wzrosło w pandemii. Zaczęłyśmy bowiem sięgać po ponadczasowe rozwiązania, które wznoszą nasze stylizacje na wyższy poziom nawet przy wykorzystaniu bazowych, a zarazem komfortowych ubrań. Jeśli chcesz podkreślić swój status, postaw na zegarek od projektanta lub taki o mocno biżuteryjnym charakterze, w którym można dostrzec sporo fantazji.

Złoty zegarek czy srebrny?

Osoby praworęczne na ogół noszą zegarek na lewej ręce, ponieważ nie chcą, aby ten przeszkadzał im podczas wykonywania codziennych czynności. Zanim zdecydujesz się na ten dodatek, zastanów się, czy naprawdę będziesz go nosić. Wiele z nas kupuje bowiem różne rzeczy dlatego, iż te wydają się piękne. Później jednak ich nie nosimy, bo są dla nas zbyt uciążliwe podczas pracy.  Panie o chłodnym typie urody, czyli zima i lato, lepiej wyglądają w srebrnych zegarkach, natomiast kobiety obdarzone ciepłą urodą, vide wiosna i jesień, w złotych czasomierzach.

Koniecznie przeczytaj: Jaka bielizna nadaje się pod obcisłą sukienkę?