Artykuły Moda

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Robert McGowan z Unsplash

Wraz z nadejściem wiosny coraz chętniej sięgamy po okulary przeciwsłoneczne. W gruncie rzeczy powinniśmy jednak nosić je przez cały rok. Promienie UV, jakie docierają do Ziemi, mogą uszkadzać oczy, niezależnie od pory roku. W naszym artykule podpowiadamy, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy.

Spis treści:

  1. Czy twoje okulary przeciwsłoneczne posiadają stosowny certyfikat?
  2. Po czym rozpoznać dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne?
  3. Złote czy srebrne oprawki okularów przeciwsłonecznych?
  4. Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy?
  5. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Twarz kwadratowa
  6. Owalna twarz a wybór okularów przeciwsłonecznych
  7. Jakie okulary przeciwsłoneczne dla twarzy trójkątnej?

Czy twoje okulary przeciwsłoneczne posiadają stosowny certyfikat?

Okulary przeciwsłoneczne w ostatnich latach zyskały miano modowego dodatku. Chętnie sięgamy po nie po to, aby nadać pazura naszemu outfitowi. Z ich pomocą możemy także nadać sobie odrobinę tajemniczości, podkreślić rysy twarzy czy ukryć skutki nieprzespanej nocy. Okulary przeciwsłoneczne powinny jednak przede wszystkim chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. To dociera do Ziemi przez 365 dni w roku, nawet gdy niebo spowijają gęste chmury. Promienie UV mogą powodować powstanie czerniaka w oku oraz mieć inne niekorzystne następstwa. Warto jednak podkreślić, iż nie wystarczą pierwsze, lepsze okulary przeciwsłoneczne, które wyglądają stylowo. Te powinny bowiem posiadać stosowny certyfikat, który potwierdza ich ochronę przed promieniami UV. Okulary przeciwsłoneczne warto kupić o optyka.

Po czym rozpoznać dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy to dość szczegółowy aspekt, który omówimy dokładnie w dalszej części artykułu. Na razie przyjrzyjmy się temu, jakie ogólne cechy powinny spełniać te funkcyjne dodatki modowe. Przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne nie mogą nachodzić nam na brwi, ponieważ wówczas pozbawiają nasze oczy stosownej ramy i sprawiają, że wyglądamy dość osobliwie. Niemniej szkła nie powinny też być za małe. W końcu o to chodzi, by rzeczywiście chroniły przed promieniami UV, a nie tylko ładnie wyglądały.

Złote czy srebrne oprawki okularów przeciwsłonecznych?

Jeśli masz delikatną urodę, postaw na jasne oprawki okularów przeciwsłonecznych. Czarne z pewnością cię przytłoczą. Ciemnych oprawek okularów przeciwsłonecznych nie poleca się także w przypadku ostrych rysów twarzy, ponieważ te dodatkowo je podkreślają. Panie o chłodnym typie urody – zima i lato, powinny postawić na srebrne oprawki okularów przeciwsłonecznych. Natomiast u kobiet o ciepłym typie urody, vide wiosna i jesień, lepiej sprawdzą się złote oprawki.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy?

Przejdźmy do meritum artykułu, czyli pytania: jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Twarz okrągła charakteryzuje się tym, że na długo zachowuje młody wygląd. Mimo upływu czasu inni dają jej mniej lat, niż wskazuje metryka. Osoby z okrągłą twarzą często posiadają baby face. Niemniej ich buzia może sprawiać też wrażenie grubszej, niż jest w rzeczywistości. W takiej sytuacji warto postawić na kwadratowe okulary przeciwsłoneczne. One nadadzą twarzy krzywizn i lekko ją rozbiją. Świetnie sprawdzą się także prostokątne okulary przeciwsłoneczne oraz te naśladujące kocie oczy.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się tym, iż ma stosunkowo ostre rysy twarzy, które wymagają złagodzenia. Można tego dokonać w prosty sposób. Owalne okulary przeciwsłoneczne mają magiczną moc i łagodzą rysy twarzy. Także srebrne czy złote oprawki dają sporo dobrego. Światło, które odbijają, rozświetla lico i optycznie zmiękcza rysy twarzy.

Owalna twarz a wybór okularów przeciwsłonecznych

Czy wiesz, że owalna twarz uchodzi za idealną? Może pozwolić sobie na stosunkowo wiele i dowolnie eksperymentować z kształtami okularów przeciwsłonecznych. W przypadku owalnej twarzy sprawdzą się zarówno kwadratowe, jak i owalne czy okrągłe oprawki. Posiada ona idealne proporcje, dlatego żaden z kształtów jej nie szkodzi.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla twarzy trójkątnej?

Twarz trójkątna ma szersze czoło niż brodę. Aby zrównoważyć proporcje, warto postawić na klasyczne pilotki lub owalne okulary przeciwsłoneczne. Te jednak nie powinny mieć zbyt dużych, przeskalowanych szkieł czy oprawek, ponieważ będą dodawać masywności górnej części twarzy.

Koniecznie przeczytaj: Jaka bielizna nadaje się pod obcisłą sukienkę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *