Jaka kurtka na okres wiosna-jesień

Bardzo ważną decyzją, do której niestety nie wszyscy przywiązują wagę jest wybór kurtki na sezony przejściowe. Jak sama ich nazwa wskazuje mowa tu o wiośnie i jesieni. Te pory roku są bardzo wymagające, a okrycia wierzchnie muszą się do nich jak najlepiej dostosować.

Kurtki typu bomber-jacket

Bomber-jacket to niezwykła kurtka, która jest nawet bardziej jak bluza. Mnogość w fasonach i wzorach jest niesamowita i sprawia, że każdy znajdzie niejeden model dla siebie. Zwłaszcza iż początki tej kurtki sięgają już połowy lat 50-tych. Wypromowali ją amerykańscy piloci wojskowi używający modelu skórzanego M-1. Został on zastąpiony MA-1, który cechowała lekkość uzyskana za pomocą nylonu. Od tej pory kurtki stale się zmieniały, by dopasować się do potrzeb ludności cywilnej. Teraz nosi się ją do jeansów, spódnic, sukienek, kombinezonów, praktycznie do wszystkiego. Będzie odpowiednia tak do biura jak na spacer z psem. Wszystko zależy od tego w jakim wydaniu będzie sama kurtka. Do wyboru są różne materiały (zamsz, nylon itp.), kroje (dopasowane, oversize), a także printy. Zobacz tutaj jakie są propozycje noszenia kurtki bomber-jacket. Sprawdź co najlepiej pasuje do Twojego stylu, a także figury.

Kurtki jeansowe

Kurtki jeansowe to ciekawy wybór na okres przejściowy. Sprawdzą się tak wiosną oraz wczesną jesienią, jednak na późną mogą już być zbyt cienkie. Zdecydowanie dobrze zaprezentują się także podczas wieczornych letnich spacerów. Kurtki jeansowe będą doskonale pasowały do letnich sukienek, jeansów połączonych z golfami, swetrami, a także bluzami. To co zmieścimy pod kurtką zależy głównie od jej gabarytu. Jeżeli chcemy przeznaczyć ją na chłodniejsze okresy to wybierzmy model oversize. Kurtki jeansowe można otrzymać w różnym stylu. Będą takie z naszywkami, ćwiekami, a także przetarciami. Wiele inspiracji na to jak nosić kurtki jeansowe znajduje się na tej stronie. Dobrze jest najpierw trochę poczytać o tym jak nosić tego typu kurtki i jakie pasują najlepiej do posiadanej sylwetki.

Kurtki parki

Ten typ kurtek również ma swoje pochodzenie w modelach wojskowych. Zapewnia on znacznie większe ciepło od powyżej wymienionych rodzai. Dlatego też będzie bardzo odpowiedni na chłodniejsze dni, a nawet wczesną zimę. Wszystko będzie zależało od tego jakiej jakości i ilości wypełnienie zostanie zastosowane. Za używaniem tego modelu w zimniejszych okresach przemawia również jego długość (do kolana), a także obszerny kaptur wykończony sztucznym futerkiem. Od czasów wojskowych ewoluował nieco krój kurtki parki jak i jej kolory. Choć nadal najmodniejszy jest podstawowy khaki. Różne propozycje kurtki parki znajdują się w tym miejscu i są połączone z opisami. Takie kurtki bez wątpienia sprawdzą się w wielu codziennych stylizacjach.

Kurtki pikowane

Tego typu kurtki będą doskonałym wyborem dla mężczyzn i kobiet, którzy cenią sobie nieformalną elegancję. Pasują tak do jeansów jak i spodni prasowanych na kant. Właśnie dlatego bardzo dobrze sprawdzają się jako uzupełnienie stylizacji do pracy. W przypadku mężczyzn mogą służyć także jako element zastępczy dla marynarki. Kurtki pikowane dzięki swojemu charakterystycznemu szyciu mogą być dość mocno ocieplone. Właśnie dlatego przy wyborze odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na gabaryt modelu, a także przemyśleć jego przeznaczenie. Pod tym adresem znajdziesz wiele przydatnych informacji na ten temat. Pamiętajmy, że to właśnie zgodnie z przeznaczeniem powinno się wybierać grubość kurtki pikowanej. Tylko wtedy będziemy czuć się w niej komfortowo.

Tekst partnera