jak zorganizować wesele

Kwiaty, menu i orkiestra

Po przygotowaniu listy gości możemy zająć się dalszą organizacją wesela. Menu to kolejny jego element. W przypadku sali weselnej w restauracji czy innym tego typu miejscu pozostanie nam wybór menu, co nie powinno stanowić większego problemu. Inna sytuacja czeka nas przy weselu plenerowym lub miejscu, gdzie nie ma kuchni. Wtedy musimy zatrudnić firmę cateringową. Przejrzyjmy oferty i wybierzmy taką, która spełni nasze oczekiwania, zarówno smakowe jak i finansowe. Dowiedzmy się również, czy firma dowiezie nam jedzenie we wskazane miejsce. Wybór kwiatów również należy do naszych zadań. Najlepiej skorzystać z usług sprawdzonej kwiaciarni. Dobrze wcześniej wybrać motyw kolorystyczny wesela, wtedy nie będzie problemu z wyborem kompozycji florystycznych. Szukając orkiestry warto popytać znajomych. Być może spodobał nam się zespół czy DJ, którego słyszeliśmy już na przyjęciu znajomych. Wtedy wystarczy zdobyć do niego kontakt.

Stroje, fotograf i drobiazgi

Po ustaleniu najważniejszych kwestii związanych ze ślubem czas na wybór sukienki i garnituru. Pamiętajmy, że stroje możemy wypożyczyć. Wcale nie musimy wydawać kilku tysięcy na suknię ślubną od modnego projektanta. Wynajmijmy fotografa lub kamerzystę, wcześniej sprawdzając jego portfolio. Na kilka miesięcy przed weselem zarezerwujmy wizytę u fryzjera i kosmetyczki oraz samochód, którym pojedziemy do ślubu. Zaangażujmy jedną osobę z rodziny czy przyjaciół, która zajmie się drobiazgami i będzie czuwała nad przebiegiem wesela. Dzięki temu unikniemy stresowych sytuacji i będziemy w pełni cieszyć się z rodzinnego wydarzenia. Osoba pomocna dopilnuje, by bukiet ślubny został dostarczony na czas i goście dotarli na miejsce wesela.

weseleOrganizując wesele, upewnijmy się, czy wynajęte przez nas firmy są w pełni gotowe na uroczystość. Dzięki temu unikniemy wpadki i będziemy spokojni. Sprawdźmy listę gości i to, czy wszystkie elementy zostały zamówione na czas. Po miesiącach przygotowań czas na ślub i upragnione wesele oraz dumę, z efektu naszej pracy.

Katarzyna Antos