Jak zmienić faceta

Wiele kobiet wchodzi w związek z mężczyzną, po czym zastanawia się, jak zmienić faceta. Czy jest to w ogóle możliwe? Jak podejść do procesu transformacji partnera?  Co zrobić, aby zachęcić go do zmian?

Jak zmienić faceta?

Chciałoby się rzec, że jest to banalnie proste. Wystarczy rozstać się z tym mężczyzną, z którym aktualnie jesteś i rozejrzeć się za kimś innym, kto lepiej wpisuje się w twoje oczekiwania.  Jest w tym sporo prawdy. Musisz sobie zdać sprawę, że dorosły człowiek praktycznie bardzo rzadko decyduje się na metamorfozę. Jest szczęśliwy sam ze sobą i nie czuje potrzeby stania się bardziej aktywnym, elokwentnym etc. Pamiętajmy też o tym, że ludzie są szalenie wygodni. Jeśli obecna sytuacja im odpowiada, to nie będą chcieli zmian. Musisz sobie zadać pytanie, czy chcesz być z aktualnym partnerem, nawet jeśli za 10 lat będzie taki sam jak dziś? Jeśli odpowiedź brzmi: nie, nadeszła pora, aby się rozstać. Nie ma sensu męczyć się z kimś, kto nie spełnia twoich oczekiwań.  Zasługujesz na pełnię szczęścia, a nie tylko jego namiastkę.  Czasem to, co przeszkadza nam w facecie, jest tak naprawdę do zaakceptowania. Fakt, że on lubi majsterkować, a my chodzić na imprezy, nie oznacza jeszcze, że jesteśmy źle dobraną parą. Zależy to oczywiście od tego, jak ważne jest dla ciebie wspólne chodzenie na imprezy. Możesz przecież zawsze pójść na nie z przyjaciółką lub kumplem gejem.

Mężczyzna musi sam pragnąć zmiany

Pamiętaj, że facet zmieni się tylko w jednym przypadku. Gdy obecna sytuacja ciąży jemu samemu i odczuwa potrzebę wprowadzenia pewnych modyfikacji do swojego życia, aby poczuć się lepiej.  Np. on sam czuje się źle ze swoją nadwagą, bo męczy się podczas wchodzenia po schodach na trzecie piętro. Ale jeśli to tylko twój problem natury estetycznej, on może nie posłuchać twoich zaleceń, by przeszedł na zdrowszą dietę i zaczął ćwiczyć.

Zacznij od niego wymagać

Czy słyszałaś o tym, że mężczyźnie należy dać szansę na bycie lepszym partnerem poprzez stawianie mu wyraźnych oczekiwań? Jeśli on postępuje w niewłaściwy sposób, pokaż, że tego nie akceptujesz. Gdy nie okazuje ci szacunku, wyjdź z imprezy, na której jesteście razem i wróć do siebie do domu. Pokaż mu, że nie zamierzasz przebywać w towarzystwie osoby, która nie okazuje ci szacunku.

Chwal go za to, co dobre

Jeśli mężczyzna czasem bywa romantyczny, a ty chcesz, aby zachowywał się tak częściej, to chwal go za to. Będzie miał motywację, by postępować wobec ciebie we właściwy sposób. Częściej będzie zabierał cię na randki, gdy zobaczy, że potrafisz okazać mu za to wdzięczność.