Jak uniknąć przepłacania za biżuterię
Źródło: Zielinskiart.pl

Piękna biżuteria stanowi dopełnienie naszej stylizacji. Nawet zwykła bawełniana sukienka nabiera charakteru, gdy odpowiednio zestawimy ją z wisiorkiem, kolczykami i bransoletką.  Dobrze dobrane dodatki potrafią odmienić wygląd dobrze znanej nam kreacji, w której wielokrotnie byłyśmy na weselu. Biżuteria nie jest jednak tania. Gdy płacimy 1000 złotych za pierścionek, jesteśmy przekonane, że cena ta wynika z wysokiej jakości surowca, który nie należy do najtańszych. Jednak nie zawsze tak jest. Jak uniknąć przepłacania za biżuterię?

Popularna biżuteria to głównie marża

Biżuteria dostępna w popularnych salonach jest łatwo dostępna, ale nie cechuje ją oryginalność. Na ulicy możesz spotkać wiele osób mających te same kolczyki czy bransoletkę, ponieważ jest ona produkowana na skalę masową. Na dodatek musisz liczyć się z tym, że robiąc zakupy w sieciówce jubilerskiej, najmniej płacisz za jakość surowca, a najwięcej za marżę, która musi pokryć koszt wynajmu lokalu w centrum handlowym, reklamę salonu oraz premie dla rady nadzorczej firmy.

Przeciętny konsument nie potrafi określić jakości precjozów

Większość Polaków nie zna się na biżuterii. Nie jest w stanie ocenić na podstawie podanej próby, czy ma do czynienia z dobrej jakości kruszcem, czy najtańszym dostępnym na rynku.  Przeciętny konsument nie zna się też na kamieniach szlachetnych, którymi wysadza się pierścionki, kolczyki i wisiorki. Nie wie, na jakie parametry patrzeć, aby ocenić, czy ma do czynienia z wysokiej jakości klejnotem, czy resztkami, jakie pozostały po obróbce kamienia skierowanego na wymagające światowe rynki. W rezultacie klient salonu jubilerskiego jest często bezradny i zakłada, że skoro dane kolczyki czy pierścionki zostały wysoko wycenione, to poniesiony koszt przełoży się na jakość biżuterii.

Artysta-jubiler stworzy pierścionek twoich marzeń

Jeśli nie chcesz więcej przepłacać za biżuteryjne dodatki i zależy ci na unikatowym pierścionku, kolczykach etc., możesz skorzystać z usług artysty i złożyć u niego indywidualne zamówienie.  W przypadku wyboru tańszego surowca, zapłacisz dużo mniej niż w sieciówkach, zaoszczędzisz nawet ¾ ceny z popularnego salonu jubilerskiego.  Możesz też dopłacić nieco więcej i zyskać pierścionek wysokiej jakości, którego nie spotkasz na dłoni żadnej innej kobiety, którą mijasz na ulicy.

Indywidualne zamówienie złożone u artysty-jubilera to także świetna opcja dla mężczyzny, który pragnie się oświadczyć, ale ma problem ze znalezieniem pierścionka odpowiadającego wymogom partnerki. Niestety, sieciówki jubilerskie mają jeszcze jedną, istotną wadę. Dostępny w nich asortyment charakteryzuje się sezonowością. Znajdziemy w nich to, co jest obecnie modne, a niekoniecznie to, o czym marzy partnerka.

Biżuteria skrojona na twoje potrzeby

Jednym z artystów świadczących takie usługi w Polsce jest pan Piotr Zieliński, możesz u niego zamówić biżuterię skrojoną na miarę swoich potrzeb.  Zamówienie pan Piotr rozpoczyna od szczegółowego określenia stylu osoby, która będzie nosić dane precjoza. Niezwykle istotne są szczegóły takie jak upodobania kolorystyczne, rodzaj noszonych kreacji, wykonywany zawód, zainteresowania etc.  Upodobania konkretnej osoby wywierają bowiem znaczny wpływ na prace projektowe tworzone przez pana Piotra Zielińskiego. Drugą kluczową kwestią jest określenie budżetu przeznaczonego na wykonanie biżuterii. Minimalna kwota to 2500 zł, ponieważ pozwala ona stworzyć złoty pierścionek z jednym, wysokiej jakości kamieniem. Większość realizowanych zamówień zamyka się w kwocie 7000 – 50000 zł.  W trzecim etapie dokonuje się wyboru kamienia, który nigdy nie jest dziełem przypadku. Warto pamiętać, iż wysokiej jakości klejnoty mają głęboką, nasyconą  i równomierną barwę, którą dodatkowo podkreśla się poprzez odpowiedni szlif.

Biżuteria tworzona przez pana Piotra Zielińskiego pozwala podkreślić swój charakter, kobiecość i dodać pewności siebie. Czasem wystarczy ulubiony pierścionek, by na rozmowie z szefem zyskać wiarę w siebie i przystąpić do prezentacji własnego stanowiska. Takie drobiazgi jak biżuteria skrojona na miarę naszych potrzeb mają magiczną moc. Pozwalają odegnać złe myśli i skupić się na tym, co dobre w naszym życiu.

Szczegółowe informacje nt. świadczonych usług wraz z portfolio znajdziesz na stronie internetowej Zielinskiart.pl

Tekst sponsorowany