Najnowsze Poradniki Styl życia

Jak spakować dziecko na kolonię?

jak spakować dziecko na kolonię

Wyjazd dziecka na kolonię to ważne wydarzenie, szczególnie gdy nasza pociecha wyjeżdża pierwszy raz. Aby nasz maluch czuł się komfortowo, musimy zadbać o jego bagaż. Jak spakować dziecko na kolonię?

Wyjazd dziecka na kolonię

Kolonie to wakacyjne wyjazdy, organizowane dla dzieci i młodzieży. Na takim wypadzie można miło spędzić czas, poznając nowe miejsca i rówieśników. Wyjazd na kolonię to dla dziecka niezwykle atrakcyjna przygoda. Przygotowania do podróży obejmują skompletowanie bagażu dziecka. Kolonie zwykle trwa dwa tygodnie, więc naszemu malcowi nie może niczego zabraknąć. To stresujący moment dla rodziców, którzy nie chcą niczego zapomnieć. Dlatego dziś podpowiadamy, jak spakować dziecko na kolonię. Co może okazać się przydatne oraz jaką formę bagażu najlepiej wybrać.

Jak spakować dziecko na kolonię?

Na początku musimy wziąć pod uwagę miejsce, w które udaje się dziecko oraz czas, który tam spędzi. Takie ramy wyznaczą nam ilość ubrań oraz ich rodzaj. Jak wiemy, pogoda jest zmienna, więc musimy zapakować nie tylko letnie ubrania ale także zestawy na chłodniejsze dni. Pogoda nad morzem czy w górach może zmienić się diametralnie, więc warto przygotować dziecko, na taką ewentualność. Ilość bielizny dostosujmy do dni pobytu. Nasze dziecko nie będzie musiało martwić się o pranie, w końcu jedzie by spędzić udane wakacje. W przypadku ubrań, warto zapakować więcej koszulek na zmianę czy spodni. Dzieci często się brudzą, szczególnie podczas zabaw na dworze. Wybierzmy bagaż, który nasze dziecko będzie mogło swobodnie przenieść. Najlepiej sprawdzą się średniej wielkości walizki, plecaki turystyczne czy torby wyposażone w kółka. Zbyt duży bagaż może być ciężki i nieporęczny. Oprócz tradycyjnego bagażu, nasze dziecko powinno mieć mały plecak, który zawsze będzie mogło zabrać na wycieczkę. Zmieści w nim suchy prowiant, napoje i inne niezbędne przedmioty.

Kurtka przeciwdeszczowa i inne niezbędne rzeczy

Kurtka przeciwdeszczowa to obowiązkowy element na liście. Przyda się na chłodne i wietrzne dni, czy to w górach czy nad morzem. Zajmie mało miejsca i zmieści się do podręcznego plecaka czy torby. Równie ważne są buty sportowe. Obuwie tego typu jest wygodne i sprawdzi się podczas każdej pogody. Dziecku warto zapakować również strój kąpielowy. Nawet w górach, wycieczka może udać się na basen, więc strój jak najbardziej się przyda. To samo dotyczy ręczników – jeden na plaże a drugi do ciała. Klapki pod prysznic to kolejny punkt listy. Zapewnią higienę i sprawdzą się jako kapcie, do poruszania się w ośrodku kolonijnym czy na plaży. Nie możemy zapomnieć o nakryciu głowy. Latem łatwo o udar, szczególnie jeśli spędzamy na słońcu dość dużo czasu. Czapka, kapelusz czy chustka ochronią przed udarem. Skoro mowa o słońcu, w bagażu uczestnika kolonii powinien znaleźć się kosmetyk z filtrem ochronnym. Nawet na górskich szczytach warto zadbać o ochronę przeciwsłoneczną.

plecakNa kolonię nie radzimy zabierać drogiej biżuterii czy innych cennych przedmiotów. Dziecku warto dać kieszonkowe, ale najlepiej nie przesadzać z ilością gotówki lub dać część pod opiekę wychowawcy kolonijnego. Cenne aparaty czy telefony mogą zostać zagubione, przez nieuwagę dziecka, dlatego najlepiej zostawić je w domu, a dziecku dać aparat, którego nie będzie nam szkoda, gdy ewentualnie zaginie podczas wycieczki. Pakując dziecko na kolonię, nie wkładajmy do torby niepotrzebnych rzeczy. Organizatorzy takich wyjazdów zwykle zaopatrują rodziców w listę niezbędnych przedmiotów, więc warto do niej zajrzeć, zanim zaczniemy wielkie pakowanie.

Katarzyna Antos

Komentarze

Tess

8 lat temu

Małe dziecko trzeba spakować ale to większe niech sobie samo naszykuje. Moja córka sama się pakowała na kolonie.

Zostaw komentarz