Każdy z nas w swoim życiu znalazł się w jakiejś sytuacji, która doprowadziła do konfliktu. Czy możliwe jest unikanie konfliktów? Czy najlepszym sposobem jest ucieczka od problemu? Na te i podobne pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Szybkie tempo życia, stres, nadmiar obowiązków – to wszystko powoduje, że jesteśmy bardzo podminowani, szybciej się denerwujemy i od razu kłócimy. Kłótnia rozładowuje nasze emocje, ale niestety zaraz w to miejsce pojawiają się następne, również niezbyt przyjemne. Ale czy to dobry sposób na zniwelowanie stresu?

Uciekanie przed problemem

Często stosowaną metodą jest unikanie rozmowy na temat danego problemu, a więc i unikanie kłótni. Nie jest to niestety zbyt dobry pomysł, bowiem problem pozostanie nadal nierozwiązany, a dodatkowo druga osoba poczuje się zlekceważona.W konsekwencji powstanie kolejny problem.

Osoby, które uciekają przed konfliktem, uważają, że tak jest lepiej. W końcu skoro nie dojdzie do rozmowy, to nie ma żadnego problemu. Nic bardziej mylnego – jakość związku nie zależy od liczby konfliktów w ogóle, ale od tego, ile nam się ich uda rozwiązać.