Najnowsze Psychologia

Jak rozkochać w sobie faceta?

rozkochać faceta

To pytanie zadają sobie miliony kobiet na całym świecie. Choć to ponoć płeć piękna zna najlepsze sztuczki, które pozwalają uwieść mężczyznę, wciąż zastanawiamy się jak zatrzymać go przy sobie na dłużej. Czasy się zmieniają, więc broń też wymaga pewnych zmian. Co zrobić, aby rozkochać w sobie faceta?

W związku ze związkiem

Która z kobiet nie miała przynajmniej raz wrażenia, ze wszyscy wokół są zakochani? To pytanie niejednej singielki. Ale droga od bycia singlem do związku wcale nie jest taka trudna jak nam się wydaje. Wystarczy odpowiednie nastawienie, oczywiście pozytywne oraz zastosowanie pewnych metod. Dawniej to panowie zabiegali o kobiety. Nie było mowy o podrywaniu przez panie. Mężczyzna miał wykazać się inicjatywą i walczyć o serce swojej wybranki. Taki obraz dziś jest obecny tylko na ekranach kin czy na stronicach romantycznych powieści. Nikogo nie dziwią dziewczyny wychodzące z inicjatywą i podrywające facetów. Chcieliśmy równouprawnienia – no to mamy. Do związku potrzeba drugiej osoby i tu pojawia się ważna kwestia, jak ją zdobyć, jak rozkochać w sobie tego jedynego i wymarzonego? Czasy, gdy kobieta udawała niedostępną i trzymała faceta na dystans już dawno odeszły w zapomnienie. Dziś mężczyźni niechętnie podchodzą do takich kobiet. Poprzez takie zachowanie możemy uzyskać zupełnie inny rezultat niż oczekiwałyśmy. Mężczyzna szybko może stracić zainteresowanie. Oczywiście nie oznacza to, że kobiety mają być łatwą zdobyczą. Odrobina tajemniczości jeszcze nikomu nie zaszkodziła, o ile rzeczywiście będzie to odrobina. Nieprzychylnie są odbierane także panie, które są skupione tylko na swoim życiu. Panowie potrzebują zainteresowania i także pragną być adorowani. Pomyślmy więc też czasem o facetach. Być może mają dość naszego gadulstwa i mówieniu o sobie. Oni też chcą być choć przez chwilę w centrum zainteresowania. Być może to właśnie jeden z kluczy do rozpoczęcia związku?

Od przyjaźni do miłości

miłość

Najtrwalsze związki oparte są na przyjaźni – tak twierdzą specjaliści, co potwierdzają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Choć ta kwestia jest dość dyskusyjna, różne badania na temat związków i miłości informują o silnej podstawie przyjaźni, jako fundamentu dobrego związku. Czyżby kolejnym kluczem do serca faceta była przyjaźń? Czemu nie! Przyjaciel to osoba, na której zawsze można polegać. Trudno więc o lepszego partnera. Dlatego warto zakumplować się z potencjalnym kandydatem na wymarzonego faceta. Stopniowe zdobywanie serca może być bardzo skuteczne. Wspólne spędzanie czasu, długie rozmowy, oparcie oraz zaufanie to wszystko zbliża do siebie dwoje ludzi. Takie podstawy z pewnością zapewnią nam dobry początek związku. A co z kwestią seksu, czy przyjaciółka może zamienić się w kochankę? Tutaj zdania zawsze były podzielone, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by przyjaźń przerodziła się w głębsze uczucie. Najważniejsze, żeby było ono obustronne.

Co więc robić? Wychodzi na to, że to właśnie my kobiety musimy się nieco postarać, aby rozkochać w sobie faceta. Zamieńmy się w słuch, pokażmy zainteresowanie oraz podajmy przyjacielską dłoń a być może nasz status singielki szybko ulegnie zmianie.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Emilly27k

3 lata temu

Lubimy jak mężczyźni nas zdobywają. Mężczyźni potrafią być nieśmiali, gdyż obawiają się czy my również odwzajemniamy ich uczucie. Wiolu masz rację faceci lubią być zdobywani przez nas , gdyż nie mają poczucia zagrożenia jakim jest rywal.

wiola

3 lata temu

meżczyzna jest łowcą a kobieta jego zdobyczą tak było przez wieki ale żyjemy w 21 wieku i teraz to kobieta lubi wyjść na polowanie…niektórym panom to się podoba i lubią być zdobywani

Emilly27k

3 lata temu

Uważam,że bardzo istotne są tutaj zaufanie i chęć rozmowy. Mężczyzna powinien walczyć o kobietę i o jej serce każdego dnia.

pati25

3 lata temu

Ciekawy artykuł.Te czasy dawno minęły,kiedy to mężczyzna zabiegał o względy kobiety.Teraz to one przejmują inicjatywę i zabiegają o uczucia faceta.

majra2601

3 lata temu

Zawsze powtarzam, że powinnam żyć w innych czasach, takich jak opisywanych w książkach, gdzie to faceci walczyli i starali się o swoje wybranki. Nie ma nic złego w tym, żeby to kobieta wykazywała się inicjatywą, ale coraz więcej facetów uważa, że nie muszą nic robić. KOMPLETNIE nic. Siedzą i czekają, aż to my wymyślimy jak spędzić czas, co zjemy itd. Może to tylko ja tak fatalnie trafiałam?

Zostaw komentarz