Artykuły Moda

Jak nosić płaszcz midi?

Jak nosić płaszcz midi

Zdjęcie autorstwa Vlada Karpovich z Pexels

Płaszcz midi wpisuje się w najgorętsze trendy tegorocznej jesieni i zimy. Jednak wielu kobietom przysparza problemów stylizacyjnych. Niewątpliwie długość do połowy łydki może skracać sylwetkę, jeśli popełnimy któryś z często spotykanych błędów. W naszym artykule podpowiadamy, jak nosić płaszcz midi.

Spis treści:

  1. Poznaj zalety płaszcza midi
  2. Czy botki pasują do płaszcza midi?
  3. Jak nosić płaszcz midi? Najlepiej z rurkami
  4. Jak optycznie wydłużyć nogi?
  5. Jakie ubrania zakładać pod płaszcz midi?
  6. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę?
  7. Jak nosić szalik z płaszczem midi?

Poznaj zalety płaszcza midi

Płaszcz midi ma sporo zalet. Dzięki temu, iż jest dłuższy, doskonale chroni nas przed mrozem. Zazwyczaj czujemy się w nim po prostu bardziej komfortowo. Ponadto płaszcz midi posiada bardziej elegancki charakter i świetnie nadaje się na spotkania biznesowe. Pasuje do biurowych stylizacji. Jego zaletą jest również długość. Gdy kupujemy płaszcz przed kolano, często później mamy problem, bo jakaś sukienka, spódnica czy kardigan minimalnie spod niego wystaje. Tutaj także jest to możliwe, jednak rzadko nosimy ubrania maxi. Zazwyczaj większość kończy się przed kolanem, przy czym raz jest to 5 cm przed kolanem, a raz 2 cm przed kolanem. W rezultacie płaszcz przed kolano albo zakrywa ubranie, albo tego nie robi. Płaszcz midi ukryje pod sobą większość naszych stylizacji z wykorzystaniem sukienek, spódnic i karidganów.

Czy botki pasują do płaszcza midi?

Jesienią chętnie sięgamy po botki. To chyba najpopularniejsze obuwie o tej porze roku. Niestety, te często kiepsko wyglądają w połączeniu z płaszczem midi. Dodatkowo tną bowiem nasze nogi i wprowadzają zbędny chaos stylizacyjny. Aby tego uniknąć, warto postawić na kozaki, które wchodzą pod płaszcz i przez to nie wiadomo, gdzie się kończą. To optycznie wydłuża nogi i nadaje naszej stylizacji sznytu.

Jak nosić płaszcz midi? Najlepiej z rurkami

Płaszcz midi nie pasuje także do każdego typu spodni. W tym sezonie szalenie modne stały się dzwony i szwedy. Jednak te wyglądają nie najlepiej w połączeniu z płaszczem do połowy łydki. Sylwetka wygląda masywnie i bezkształtnie. Mamy tutaj też do czynienia z uczuciem chaosu. Płaszcz midi najlepiej komponuje się z rurkami i spodniami, które nie przylegają ściśle do nogi, ale mają zwężaną ku dołowi nogawkę. Dzwony świetnie łączą się natomiast z krótkimi kurtkami.

Jak optycznie wydłużyć nogi?

Płaszcz midi może optycznie skracać sylwetkę. Aby tego uniknąć, warto zastosować pewien trik modowy. Wybieramy buty w kolorze spodni lub w odcieniu płaszcza. Najlepiej, aby były to kozaki. Wówczas uzyskujemy efekt harmonii. Nogi też zostają w naturalny sposób przedłużone przez buty w kolorze spodni.

Jakie ubrania zakładać pod płaszcz midi?

Płaszcz midi wymaga starannego przemyślenia naszego outfitu. Jeśli masz w swojej garderobie dłuższe sukienki, spódnice czy kardigany, to warto sprawdzić, czy nie wychodzą spod okrycia wierzchniego. Jeśli tak się dzieje, należy zastąpić je czymś krótszym.  Nie chcemy przecież, aby nasza stylizacja prezentowała się niechlujnie.

Jak optycznie wydłużyć sylwetkę?

Jak dodać sobie parę centymetrów wzrostu, gdy sięgamy po płaszcz midi? Pomóc może w tym stercząca, sztywna czapka, która optycznie wydłuży i wysmukli naszą głowę. W rezultacie nasza sylwetka będzie prezentowała się dużo lepiej.

Jak nosić szalik z płaszczem midi?

Pozostańmy przy zimowych akcesoriach. To, jak założymy szalik także ma znaczenie. Jeśli puścimy go luźno, będzie on tworzył pionowe linie, które dodatkowo obciążą naszą sylwetkę i przyczynią się do jej skrócenia. Szalik najlepiej starannie ułożyć wokół szyi. Dzięki temu nie tylko będziemy wyglądały na wyższe, ale też zabezpieczymy swoje gardło przed chłodem i unikniemy infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *