Artykuły Moda

Trendy na jesień, w które nie warto inwestować pieniędzy

Trendy na jesień, w które nie warto inwestować pieniędzy

Zdjęcie autorstwa Pavel Danilyuk z Pexels

Trendy w modzie mają to do siebie, że bardzo szybko ulegają zmianie. Praktycznie co sezon wielkie domy mody i sieciówki promują inne rozwiązania. Napędza to konsumpcję i sprawia, że wydajemy pieniądze, choć nie zawsze jest to uzasadnione. Przedstawiamy trendy na jesień, w które nie warto inwestować pieniędzy.

Spis treści:

  1. Dziwne swetry z łańcuchem czy odpinanymi rękawami
  2. Dzianinowe sety w panterkę
  3. Trendy na jesień, w które nie warto inwestować pieniędzy. Krótki kożuch
  4. Torebki z polaru
  5. Botki na koturnie
  6. Koszule z ekoskóry

Dziwne swetry z łańcuchem czy odpinanymi rękawami

Na rynku pojawiły się bardzo osobliwe swetry. Jedne składają się z kilku elementów, inne mają grube łańcuchy etc. Sweter z odpinanymi rękawami wydaje się praktycznym rozwiązaniem, w końcu po ich pozbyciu się, mamy kamizelkę. Trzeba jednak pamiętać, że taki rękaw nie układa się zbyt dobrze, ponieważ mamy tam zatrzaski, które stanowią mocowanie i na których wisi całkiem spory fragment ciężkiego materiału. Na dodatek spora przestrzeń, która nie została scalona z kamizelką, zatrzaski zazwyczaj są tylko w dwóch miejscach, zapewnia przepływ powietrza, przez co sweter z odpinanymi rękawami nie chroni dobrze przed chłodem. Na rynku pojawiły się też swetry z grubymi łańcuchami. Takie rozwiązanie jest bardzo niepraktyczne, bo takiego ubrania nie możemy normalnie wyprać w pralce, a przecież pocimy się, czasem czymś nawet pobrudzimy dzianinę. Hitem tego sezonu jest też bolerko z golfem nakładane na sweter. Nie dość, że wygląda to dziwnie, to ten trend prawdopodobnie szybko stanie się passe.

Dzianinowe sety w panterkę

Dzianinowe sety stały się niezwykle popularne przez obecną sytuację epidemiologiczną. Potrzebujemy wygodnych ubrań do pracy zdalnej. Dzianinowe sety doskonale wpisują się w specyfikę home office. Trzeba jednak pamiętać, że te w panterkę, zebrę czy imitujące skórę węża, wkrótce staną się passe. To bardzo charakterystyczne ubranie, które raczej nie posłuży nam przez lata.

Trendy na jesień, w które nie warto inwestować pieniędzy. Krótki kożuch

Kożuch to praktyczne rozwiązanie na zimę. Zazwyczaj jest bardzo ciepły i doskonale chroni przed mrozem. Klucz do sukcesu stanowi jednak jego długość. Jeśli chodzi o trendy na jesień, w które nie warto inwestować pieniędzy, to niewątpliwie jednym z nich jest krótki kożuch. Takie ubranie należy do niezwykle niepraktycznych. Odsłania bowiem nerki i grozi ich przewianiem. Poza tym pod takie ubranie nie założymy dłuższego swetra czy bluzki, bo ubranie będzie nieestetycznie wychodziło spod odzieży wierzchniej.

Torebki z polaru

Torebki z polaru wyglądają bardzo przytulnie. Są mięsiste i wygodne w noszeniu. Można je też wyprać, gdy się pobrudzą. Trzeba jednak pamiętać, że torebki z polaru pasują nam do stylizacji jedynie jesienią i zimą.  Wiosną i latem wyglądałyby dość osobliwie. Jeśli nosisz torebki, dobierając model do aktualnej pory roku, to torebki z polaru zdadzą u ciebie egzamin. Natomiast jeśli potrzebujesz jednego do noszenia na co dzień, to raczej przyjrzyj się bardziej klasycznym rozwiązaniom.

Botki na koturnie

W tym sezonie prym wiodą botki na koturnie. Są one dość ciężkie w odbiorze. Nie wyglądają dobrze na szczupłych nogach, ponieważ obciążają filigranową sylwetkę. Botki na koturnie z pewnością wkrótce staną się passe, a my raczej nie chcemy butów tylko na jeden sezon.

Koszule z ekoskóry

Ubrania z ekoskóry regularnie powracają do łask jesienią i zimą. O ile ramoneska czy skórzana spódnica to praktyczne rozwiązania, z których korzystamy na co dzień, o tyle koszula z ekoskóry czy body z ekoskóry, to już dość osobliwe rozwiązania. One długo nie pozostaną w trendach. Trudno je też przechowywać do czasu, aż wrócą do łask. Ubrania z ekoskóry warto intensywnie używać, ponieważ guma stosunkowo szybko pęka, nawet jeśli jest prawidłowo przechowywana w szafie. Poza tym koszula z ekoskóry to ubranie, w którym niewątpliwie się spocimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *