Artykuły Moda

Jak nosić czerń, by nie postarzała?

Jak nosić czerń, by nie postarzała

Czarny kolor uchodzi za kwintesencję klasyki i dobrego smaku. Pasuje do wszystkiego, nawet najbardziej pstrokatej bluzki. Ponadto optycznie wyszczupla. Nic dziwnego, że pokochały go kobiety na całym świecie. Jak nosić czerń, by nie postarzała?

Czarny dół, jasna góra

W miarę możliwości staraj się unikać czarnej góry. Ona znajduje się w bliskim sąsiedztwie twarzy i to właśnie jej będzie dodawać lat. Jeśli założysz czarne spodnie lub spódnicę, będzie to wyglądało dobrze, wysmukli bowiem sylwetkę, ale cię nie postarzy. Pamiętaj, aby starać się nosić jasną górę, która rozświetla twarz i odejmuje jej lat do ciemniejszych dołów.

Czarne dodatki

Jeśli czarne są tylko dodatki, nie będziesz w nich wyglądała staro. Czarna torebka, buty i pasek do kolorowej sukienki w kwiaty to elementy, które wyglądają elegancko i ponadczasowo. Pamiętaj, że czarne akcenty nie są złe. Najgorsza jest czarna góra bez żadnych elementów dekoracyjnych.

Czarne tło w kolorowe printy

Jeśli kupisz czarną sukienkę w kolorowe kwiaty, to nie będziesz w niej wyglądała staro. Barwny print nada bowiem lekkości kreacji. Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na czerń, musisz ją czymś przełamać, aby nie wyglądała ciężko i nudno.

Sporo srebrnej biżuterii z jasnymi oczkami

Srebrna biżuteria, zwłaszcza ta, która ma jasne oczka zawsze rozświetla twarz i odejmuje jej lat. Staraj się ją nosić dosyć obficie, zwłaszcza gdy zakładasz czarną koszulę lub sukienkę. Dzięki niej unikniesz efektu postarzenia.

Jasna apaszka do czarnej bluzki

Aby przełamać monochromatyczny, czarny ubiór warto przewiązać szyję jasną apaszką. Ona troszkę rozświetli twarz i zniweluje ciężkość ubioru. Zawsze to bardziej kobiecy, a mniej mroczny look.

Jasne opaski

Opaski do włosów, podobnie jak srebrna biżuteria z jasnymi oczkami, mogą  odjąć troszkę siermiężnego wyrazu czarnej bluzce. Rozświetlają bowiem twarz i wyglądają szalenie dziewczęco. Zadbaj jednak o to, aby były jasne lub wysadzane jasnymi kamyczkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *