Jak nosić baskinkę

Baskinka to krój sukienek, bluzek i ramonesek, który wygląda bardzo kobieco. Niestety, nie zawsze jest prosty w noszeniu. Podpowiadamy, jak nosić baskinkę.

Czym jest baskinka?

Baskinka to nic innego jak sukienka, bluzka czy ramoneska, która leciutko pod mocno zaakcentowanym pasem ma puszczoną i doszytą taką jakby falbankę.  Falbanka poszerza biodra, wcięcie w talii eksponuje zgrabny pas. Baskinka sprzyja podkreśleniu figury klepsydry.

Komu pasuje baskinka?

Baskinka to doskonałe rozwiązanie dla szczupłych kobiet, ponieważ jest to zdecydowanie krój, który poszerza. Dlatego też będąc nieco krąglejszą, lepiej z niego zrezygnować, by nie czuć się mało komfortowo w założonej kreacji.

Jak nosić sukienkę z baskinką?

Jeśli chodzi o sukienkę to najlepiej nosić w zestawieniu ze szpilkami. Tutaj nie musisz robić za wiele. Sukienka typu baskinka nie potrzebuje dodatków podkreślających jej piękno. Najlepiej połączyć ją z czymś prostym, np. czarnymi szpilkami i czarną, skórzaną torebką o klasycznym kroju.

Jak nosić bluzkę z baskinką?

Jeśli chodzi o bluzki typu baskinka to można je nosić z dołem z wysokim stanem. Mogą to być zarówno jeansy typu high waist, jak i szorty z wysokim stanem. Jeśli chodzi o spódnicę, to ta, którą chcemy połączyć z bluzką typu baskinka, powinna być bardzo prosta. Najlepiej, aby była czarna lub granatowa. Postaw na gładką, ołówkową spódnicę z wysokim stanem, którą wkładasz pod bluzkę.

Jak nosić ramoneskę z baskinką?

Ramoneska typu baskinka jest bardzo modna. Ale by dobrze wyglądała, powinnaś pod nią zakładać proste rzeczy. Gładką bluzkę i spodnie z wysokim stanem. Ołówkową spódnicę i prostą bluzkę, dopasowaną sukienkę etc. Ubrania pod spodem nie powinny się odginać, mieć falbanek i dodatkowych elementów dekoracyjnych, gdyż powstaną wówczas dziwne wybrzuszenia.