Jak ładnie wyeksponować biust, nie wyglądając przy tym wulgarnie

Biust uchodzi za jeden z atrybutów kobiecości, nic dziwnego, że lubimy go podkreślać. Jednak nie zawsze wiemy, na ile możemy sobie pozwolić, by nie otrzeć się o przesadę. Jak ładnie wyeksponować biust, nie wyglądając przy tym wulgarnie?

Dekolt dostosuj do wielkości biustu

Dekolty są różne. Nieprawdą jest, że kobiety obdarzone małymi piersiami powinny nosić dekolt aż po szyję i nie eksponować swoich piersi. Możesz je naprawdę ładnie wyeksponować, zwłaszcza że masz szerokie pole manewru. Kobieta o małym biuście nigdy nie wygląda wulgarnie. Chyba że pod białą bluzkę zapomni założyć stanik, ale pomijając takie skrajności, to każdy dekolt jej pasuje. Może odkryć szczupłe ramiona i zaprezentować obojczyki, które działają na męską wyobraźnię. Panie posiadające mały biust, na ogół są drobne i szczupłe. Można też założyć sukienkę z gołymi plecami, ponieważ szczupłe kobiety z reguły mają ładne plecy bez fałdki tłuszczyku. Kobietom o małym  biuście pasują też okrągłe dekolty, te w kształcie serka oraz kopertowe, przy czym te ostatnie muszą być naprawdę dopasowane, by przy nachylaniu nie było widać stanika. Jeśli masz duży biust, nie powinnaś nosić bluzek z dekoltem po szyję, bo to tylko nada ci monstrualnych rozmiarów i zaburzy odbiór sylwetki. Dla ciebie stworzone są dekolty kopertowe. Dekolty typu serce też raczej pasują posiadaczkom większego biustu niż właścicielkom mniejszych piersi, bo tego rodzaju stroje często są tak szyte, że gdzieś z boku sterczy luźny kawałek materiału. Czasem jednak można kupić sukienkę z dekoltem typu serce, która została dobrze skrojona na szczupłą kobietę o małym biuście. Takie rzeczy trzeba mierzyć w sklepie, gdyż ich zamawianie online jest dość ryzykowne.

Wisiorek

Pozwala w prosty sposób zwrócić uwagę na twój biust. Jeśli masz głębszy dekolt, wybierz wisiorek na dłuższym łańcuszku, jeśli dekolt nie jest za duży albo masz krótką szyję, wybierz krótszy łańcuszek. Uwierz, taki drobny biżuteryjny dodatek z pewnością zwróci uwagę mężczyzny, z którym umówiłaś się na randkę, na twoje piersi.

Magia rozświetlacza

Od kilku sezonów panuje moda na rozświetlanie dekoltu. Kosmetyk w odcieniu pasujący do twojej karnacji, nakładasz na szyję, obojczyk oraz magiczną linię oddzielającą piersi od siebie. Rozświetlacz odbija światło i tym samym nadaje krągłości twojemu biustowi.

Dobrze dobrany stanik

Aby piersi wyglądały apetycznie sięgnij po utwardzany stanik w dobrze dobranym rozmiarze. Nie ma nic gorszego niż za duży obwód, wtedy przy nachylaniu miska będzie się odginać, za duża miska lub za mała, z której wszystko się wylewa, a piersi są nieestetycznie ściśnięte. Do głębokich dekoltów najlepiej sprawdzą się staniki typu push up, które w naturalny sposób podnoszą i zbliżają do siebie piersi, tworząc seksowne krągłości, które wystając wyglądają obłędnie.