kolczyki

Kolczyki to ten element biżuterii, który najbliżej przylega do twarzy – z tego względu powinien jak najbardziej odpowiadać jej kształtowi, a także współgrać z kolorem włosów, cery czy ubiorem w ogóle – idealnie dobrane mogą stać się doskonałą ozdobą i wyrazić charakter jej właścicielki. Dlatego pierwszym etapem przy wyborze biżuterii jest określenie kształtu twarzy. Co dalej?

Okrągła twarz

Kobiety o okrągłej twarzy powinny starać się ją optycznie wydłużyć. Pod tym względem pomocne okazują się długie kolczyki – to właśnie one nadadzą twarzy ostrych rysów. Jeśli jednak nie lubisz zwisających elementów, zdecyduj się na kolczyki z pionowymi motywami. Unikaj kanciastych i krótkich kształtów.

jak dobrać kolczyki

Owalny kształt twarzy

To ten typ urody, który okazuje się najbardziej uniwersalny. Przede wszystkim dlatego, że pasuje mu każda biżuteria – zarówno zwisające kolczyki srebrne, jak i wszelkiego rodzaju nausznice. Jeśli należysz do tej grupy kobiet, masz najwięcej możliwości. Nie krępują Cię kształty czy kolory. Wybór zależy wyłącznie od osobistych upodobań. Kolczyki złote, z diamentami, plastikowe czy perełki. Wszystko jest do Twojej dyspozycji. Za pomocą biżuterii możesz więc wyrazić własną osobowość. Jeśli cechuje Cię odwaga, postaw na wyróżniające się kolczyki z kryształami Swarovskiego. To doskonały wybór na każdą okazję.

Twarz w kształcie serca

To typ twarzy, która zwęża się u dołu, dlatego wymaga optycznego poszerzenia. W tym celu zakłada się kolczyki typu stożki czy trójkąty, które zwężają się u góry. Zdecydowanie nie zaleca się zakładania krótkiej, przylegającej do ucha biżuterii, która dodatkowo poszerzy twarz.

modne kolczyki

Kwadratowy kształt twarzy

Kobiety o kwadratowej twarzy powinny zadbać o to, aby możliwie jak najlepiej złagodzić swoje rysy.

Pomocne okażą się kolczyki o zaokrąglonych kształtach, które odwrócą uwagę od kanciastego kształtu twarzy. Mogą to być zarówno przylegające kolczyki z diamentami, jak i wiszące elementy w różnym stylu – wszystko zależy od upodobań właścicielki.

Pociągły kształt twarzy

Kobiety, które mają pociągłą twarz, powinny unikać długich, wiszących kolczyków, które dodatkowo będą ją wydłużać. Zaleca się wybieranie drobnych, przylegających do uszu akcesoriów lub trójwymiarowych kształtów, które optycznie wypełnią twarz. Doskonale sprawdzą się również duże koła i trójkąty – klasyczne rozwiązania, które z powrotem trafiają do łask, jeśli chodzi o współczesne trendy w biżuterii.

Dla trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz charakteryzuje się ostrymi rysami, które należy zmiękczyć za pomocą małych kolczyków lub dużych owalnych kształtów. Choć wydawać by się mogło, że nausznice nie dają dużego pola do popisu, nic bardziej mylnego. Sklepy jubilerskie oferują szeroki asortyment, spośród którego każda kobieta znajdzie coś dla siebie – od delikatnych dodatków ze srebra czy złota, po ekstrawaganckie kombinacje kolorystyczne.

Chcesz wyrazić siebie za pomocą biżuterii? Zacznij od kolczyków, które możesz znaleźć pod linkiem: https://aniakruk.pl/kolczyki.html

Tekst partnera