Artykuły Moda

Jak dobrać kolczyki?

Jak dobrać kolczyki

Kolczyki dodają blasku twarzy i podkreślają naszą urodę. Niestety, nie każda z nas umie dobrać odpowiednie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby wyglądać w nich korzystnie. Jak dobrać kolczyki?

Okazja

Inną biżuterię założysz do pubu na piwo, a inną na wesele. Na co dzień możesz sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa, nosząc wkrętki z kotami, kolczyki z pomponami, kolczyki utkane z włóczki, kolczyki z plastikową zawieszką lub zawieszki z gwiazdkami. Jednak na wesele czy imprezę firmową warto ubrać coś eleganckiego i bardziej stonowanego, np. serduszka zawierające cyrkonię lub jakiś kamień.

Wygoda

Jeśli długie kolczyki przeszkadzają ci w pracy lub w uprawianiu sportu, postaw na wkrętki, które są wygodniejsze. Ich noszenie nie grozi rozerwaniem małżowiny usznej. Jeśli natomiast często gubisz zapięcia z wkrętek lub masz większe dziurki w uszach, postaw na kolczyki na zatrzask lub haczyk. Zamykając je, zyskujesz pewność, że ich nie zgubisz.

Typ urody

Jeśli masz chłodny typ urody, postaw na srebro lub białe złoto. Będziesz w nich wyglądała po prostu lepiej. Jeśli masz ciepłą urodę, ciepłe i różowe złoto są dla ciebie. Jeśli chcesz ożywić twarz, bo twoja skóra sprawia wrażenie zmęczonej lub zmiękczyć ostre rysy twarzy, postaw na kolczyki z połyskującym oczkiem.

Długość szyi

Jeśli masz długą szyję, postaw na długie kolczyki, które podkreślą też szczupłą twarz. Taki typ sprawdza się przy sukienkach i bluzkach z gołymi ramionami oraz podczas większych wyjść np. na bal lub wesele. Jeśli masz krótką szyję, to będziesz ciągle zahaczać biżuterią o ramiona, więc sięgnij po krótsze kolczyki.

Wiodący kolor ubrań

Jeśli masz mnóstwo czerwonych ubrań, kup kolczyki z czerwonym oczkiem, np. zawierające rubin. Jeśli dominuje u ciebie zieleń, postaw na szmaragd, w przypadku fioletu na kolczyki z ametystem etc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *