imprezy-firmowe

Imprezy integracyjne w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Organizują je nie tylko wielkie korporacje, ale także firmy średniej i małej wielkości. Jakie są zalety i wady tego rodzaju imprez?

Trudno jednoznacznie ocenić imprezy integracyjne jako dobre lub złe. To, jaka panuje na nich atmosfera zależy od szefostwa i samych pracowników. Impreza integracyjna może przyjąć charakter dobrej zabawy pod warunkiem, że zarząd firmy zrozumie, iż odbywa się ona w wolnym czasie pracowników.

Imprezy integracyjne przyczyną rodzinnych konfliktów?

Imprezy integracyjne to temat, który w wielu domach prowadzi do spięć i kłótni. Partner pracownika zaproszonego na firmowego grilla nie zawsze odczuwa potrzebę spędzania wolnego, sobotniego wieczoru w towarzystwie osób, których nawet dobrze nie zna. To zrozumiałe, że weekendy chcielibyśmy móc zarezerwować tylko na swoje przyjemności. Nie zawsze jest to jednak możliwe.  Czasem w przypadku imprez integracyjnych nie ma dobrego wyjścia. Jeśli twój mąż nie pojawi się na firmowej Wigilii, może stać się obiektem plotek i złośliwości. Jego nieobecność może zostać odebrana jako afront. Osoby, które omijają imprezy integracyjne szerokim łukiem, często są postrzegane jako mało sympatyczne i lubiące się wywyższać.  Z drugiej strony trudno odmówić racji żonie, która dni przed Wigilią wolałaby spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze z dala od oceniających spojrzeń obcych ludzi. Jak pogodzić sprzeczne interesy?

Podczas imprez firmowych zachowaj trzeźwość

Imprezy integracyjne imprezom integracyjnym nierówne, podczas gdy na jednych można się odprężyć i zjeść smaczne  potrawy, na innych trzeba się nieustannie kontrolować, żeby nie powiedzieć czegoś, co mogłoby nam zaszkodzić.  Wybierając się na firmową Wigilię, warto zachować zdrowy rozsądek. Wielu menedżerów chętnie stawia na stołach butelki z drogim i ekskluzywnym alkoholem. Choć pracownicy zazwyczaj cieszą się z tego typu atrakcji, nierzadko mają one drugie dno, o którym często zapominamy. Zdarza się, iż kierownictwo chętnie pije alkohol ze swoimi podwładnymi, aby wyciągnąć od nich jak najwięcej informacji. Jeśli po dwóch kieliszkach wina twój język rozwiązuje się wbrew twojej woli, poprzestań na jednym kieliszku lub nie pij wcale. Jeśli otoczenie będzie na ciebie naciskać, zawsze możesz wykręcić się silnym bólem głowy i tabletkami, które przed chwilą zażyłaś.

wady-imprez-integracyjnych

Imprezy integracyjne  – okazja do zabawy czy kolejny obowiązek?

Imprezy integracyjne to nierzadko imprezy, na których trzeba się wykazać – specyficznym  poczuciem humoru, świetnym tańcem itp.  W związku z tym wiele osób traktuje je jako jeden z obowiązków, które należy odhaczyć,  aby nie pogrzebać swoich szans na awans.  Jeśli czujesz, że impreza integracyjna stanowi zobowiązanie, trudno spędzić na niej czas w miłej atmosferze.

Zalety imprez firmowych

Dobrze zorganizowane imprezy integracyjne pełnią swoją podstawową rolę, czyli pozwalają pracownikom lepiej poznać koleżankę zza biurka. To niezwykle ważne z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa.  Zgrany zespół stanowi najlepszy kapitał firmy.  Aby impreza rzeczywiście integrowała ze sobą współpracowników, powinna mieć luźny, niezobowiązujący charakter. Szefostwo powinno  z wyrozumiałością podchodzić do wpadek swoich podwładnych, wszak każdemu w wolnej chwili zdarza się pobrudzić spodnie podczas posiłku.

To, czy  imprezy integracyjne spełnią swoją rolę czy nie, wbrew pozorom nie zależy od rodzaju serwowanych potraw i drinków.  Często zdarza się, iż ludzie o wiele lepiej bawią się przy ognisko niż przy suto zastawionym stole w restauracji. Najważniejsze jest dobre towarzystwo i życzliwa atmosfera, a te elementy można zapewnić nawet podczas zabawy w szczerym polu nieopodal lasu.

Irmina Cieślik