Elnur-Eurowizja-2008-Azerbejdzan

Końcówka maja to wyjątkowy czas dla miłośników Eurowizji. Już dziś o godzinie 21:00 odbędzie się II półfinał tego największego muzycznego show na świecie.  Koncert można będzie śledzić w telewizyjnej Jedynce.

II półfinał dla Polaków z pewnością będzie jeszcze bardziej emocjonujący od wtorkowego, bowiem o awans do sobotniego finału powalczy Monika Kuszyńska, była wokalistka grupy Varius Manx. Czy uda jej się oczarować telewidzów? Odpowiedź na to pytanie poznamy dziś wieczorem.  Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z propozycjami poszczególnych krajów i ocenami bukmacherów.

Nr 1 Litwa Monika Linkytė o  Vaidas Baumila z utworem “This Time”

Jako pierwszy na wiedeńskiej scenie zaprezentuje się litewski duet. Pierwotnie zakładano, że zwycięski utwór zaśpiewa jeden artysta. Tuż przed wielkim finałem narodowym wieńczącym wielotygodniowe zmagania litewskich artystów postanowiono stworzyć duet. To właśnie on zdobył najwięcej głosów widzów i tym samym uzyskał bilet do stolicy Austrii. Monika i Vaidas zaśpiewają romantyczną piosenkę o miłości utrzymaną w stylu country. Na scenie jest słodko, para nawet się całuje, ale całość wywiera bardzo pozytywne wrażenie. To niewątpliwie jeden z najradośniejszych utworów tegorocznej Eurowizji.  Refren łatwo zapada w pamięć, podobnie jak występ artystów. W połączeniu z pierwszym numerem startowym, który przypadł Litwinom w wyniku losowania, bukmacherzy wróżą awans. My również trzymamy kciuki za naszych sąsiadów, życząc im wysokiej lokaty w półfinale.

Nr 2 Irlandia  Molly Sterling z utworem “Playing With Numbers”

Molly Sterling to młodziutka wokalistka, która na scenie radzi sobie bardzo dobrze. Tylko czy to wystarczy, aby zaskarbić sobie sympatię telewidzów? Obawiamy się, że piosenka „Playing With Numbers” może przejść niezauważona w otoczeniu licznych ballad. Bukmacherzy również nie wierzą w awans Irlandii. Warto jednak pamiętać, że nie ma bardziej nieprzewidywalnego konkursu niż Eurowizja.

 

Nr 3  San Marino Anita Simoncini i Michele Perniola z utworem “Chain of Lights”

Anita i Michele pomimo młodego wieku mogą pochwalić się bogatym eurowizyjnym doświadczeniem. Niedawno rywalizowali w dziecięcej wersji konkursu z bardzo dobrym rezultatem.  San Marino to niewielkie państwo, które od lat utrzymuje wysoki poziom muzyczny. Nie inaczej jest tym razem. Po latach wysyłania na Eurowizję Valentiny Monetty w roli reprezentantki, nadeszła pora na powiew świeżości. W związku z tym, iż w Eurowizji pomimo licznych zmian wciąż liczą się względy polityczne, San Marino nie będzie łatwo awansować do sobotniego finału. Bukmacherzy również nie dają zbyt wielkich szans młodemu duetowi.

Źródło ikony wpisu:

Daniel Aragayflickr.com

Eurovision Song Contest 2008, 1st semifinal Azerbaijan: Elnur – Day after day licencja CC BY 2.0