Gdzie można znaleźć dopasowane kozaki

Dopasowane kozaki wyglądają bardzo efektownie. Są szalenie seksowne i świetnie się komponują z krótkimi sukienkami i spódniczkami. Niestety, nie każda z nas ma szczęście, aby trafić na model, który jej się podoba, dobrze leży na stopie i przylega do łydki. Zazwyczaj cholewka gdzieś odstaje, przez co wyglądamy w kozakach nieco jak w kaloszach, które założyłyśmy do wylewania wody z piwnicy. Nie jest to z pewnością efekt zmysłowej stylizacji, który pragnęłyśmy uzyskać.  Podpowiadamy, gdzie można znaleźć dopasowane kozaki.

Kozaki z linii na wąskie łydki

Owszem, bardzo trudno znaleźć taką linię, ale w sieciówkach czasem pojawia się kilka modeli wykonanych z myślą o wąskiej łydce. W końcu na to, jak leżą kozaki, wpływa kilka czynników. Dobrze, że firmy powoli wychodzą od uogólnień w stylu – ktoś ma krótką stopę, to z pewnością jest ona szczupła, a łydka wąska. Ktoś nosi rozmiar 40, pewnie ma grubą stopę i szeroką łydkę. Jak wiemy z doświadczenia, krótka stopa może być szeroka podobnie jak łydka. Mało tego, zdarza się, że stopa jest krótka, szeroka, a łydka szczupła. Krótko mówiąc, firmy muszą zacząć wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, bo nie wszyscy wpisujemy się w ww. schemat.  W rezultacie czasem pojawiają się kozaki na wąskie łydki i szczupłe stopy, które są dostępne w różnych rozmiarach, w tym także w 40.

Kup takie kozaki, które zwęzisz u szewca

Czasem można sobie pozwolić na zakup kozaków z sieciówki, które są za szerokie w łydce. Trzeba tutaj jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Nie każde kozaki da się zwęzić u szewca, wszystko zależy od konstrukcji buta. Dlatego dobrze jest zrobić zdjęcie wybranemu modelowi i pokazać je szewcowi, a potem ewentualnie po nie wrócić. Poza tym musisz pamiętać o tym, że koszt zwężenia butów to wydatek rzędu 50-100 zł. Krótko mówiąc, gdy kupujesz bardzo drogie kozaki, to lepiej od razu wybierać takie, które dobrze leżą.  Nie opłaca się też zwężać tych najtańszych, bo przetrwają maksymalnie jeden sezon.

Buty na zamówienie

Czasem najlepszą opcją jest zamówienie kozaków. W tym celu udajesz się do fachowca, on ściąga z twojej nogi wszystkie potrzebne mu wymiary, wraz z nim wybierasz fason, kolor i fakturę tworzywa, a za jakiś czas odbierasz buty skrojone na miarę swoich potrzeb. Takie kozaki z pewnością nie będą odstawać w łydce. Będziesz mogła je nosić przez kilka sezonów, bo zostaną starannie wykonane. Buty na zamówienie stanowią duży wydatek, ale czasem warto go ponieść.