Kuchnia Zdrowa dieta

„Dojrzała i szczupła” – poradnik Magdaleny Makarowskiej

Magdalena Makarowska w swoim poradniku „Dojrzała i szczupła” zwraca uwagę na korelację między naszym samopoczuciem a dietą. Osoby, które zdrowo się odżywiają, częściej akceptują swoje ciało i cieszą się pełnią życia.

Magdalena Makarowska w swoim poradniku „Dojrzała i szczupła” zwraca uwagę na korelację między naszym samopoczuciem a dietą. Osoby, które zdrowo się odżywiają, częściej akceptują swoje ciało i cieszą się pełnią życia.

Chcesz odnaleźć w sobie powab i pozytywną energię? Zwróć uwagę na to, co ląduje na twoim talerzu. Tytuł poradnika nie jest dziełem przypadku. Dojrzałe kobiety często uważają, że w ich wieku trudno utrzymać prawidłową masę ciała. Wiele z nich nie wierzy już, że dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom może odzyskać zgrabną sylwetkę. Metryka coraz częściej staje się usprawiedliwieniem bezsilności i bezczynności. Tymczasem dojrzałe panie posiadają wiele atutów, są świadome swojego ciała i wiedzą, jak podkreślać kobiecość. Każda z nas, niezależnie od wieku, stanu cywilnego czy wykonywanej pracy, może wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Aby osiągnąć cel, musimy odnaleźć pewność siebie i determinację!

Menopauza a apetyt na słodycze

Magdalena Makarowska, dyplomowana dietetyczka i biotechnolog, w swojej książce wyjaśnia, dlaczego kobiety w okresie przekwitania zaczynają tyć. Co się dzieje w naszym organizmie, że w pewnym wieku namiętnie sięgamy po słodycze i tłuste potrawy? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z „Dojrzałą i szczupłą”. Doświadczona dietetyczka nie boi się wyzwań, Magdalena Makarowska rozprawia się z mitem Matki Polki, która musi ugościć swoich krewnych, serwując im tradycyjne potrawy. Wbrew pozorom, dania kuchni staropolskiej nie są tak zdrowe, jak przypuszczamy. Kotlety smażone na głębokim tłuszczu, polane sosem na bazie śmietany, sieją w naszym organizmie podobne spustoszenie jak fast foody. Podnoszą stężenie cholesterolu, a nadprogramowe kalorie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Dlaczego kobiety dojadają po swoich gościach? Wiele pań zostało wychowanych w przeświadczeniu, że nawet najmniejszy kęs nie może się zmarnować. W związku z tym gospodynie deklarują, że po świętach przejdą na dietę. Wcześniej jednak muszą „oczyścić” lodówkę z kotletów, sałatek i innych smakołyków. Chcąc uniknąć marnotrawstwa, wpadamy w pułapkę złych nawyków żywieniowych. Porady, zawarte w książce „Dojrzała i szczupła”, pomogą ci wyswobodzić się z kajdan przyzwyczajeń i tradycji. Stosując się do zaleceń Magdaleny Makarowskiej, odzyskasz radość życia i zgrabną sylwetkę. Zmiana mentalności stanowi klucz do sukcesu!

Zmiana priorytetów

Dyplomowana dietetyczka namawia swoje czytelniczki do zrewidowania priorytetów, nadeszła pora, aby zrobić coś dla siebie. Życiem wielu kobiet rządzą złe nawyki żywieniowe. Jak zmienić dietę, gdy mąż domaga się schabowego, a dzieci nie wyobrażają sobie obiadu bez naleśników z bitą śmietaną? Magdalena Makarowska podpowiada, jak wprowadzić do swojego menu zdrowe potrawy, gdy domownicy preferują tradycyjne, tłuste dania. Zawsze można przygotować dwa obiady, wszak dla chcącego nic trudnego!

Magdalena Makarowska nie jest zwolenniczką restrykcyjnych diet. Większość z nich trwa kilka tygodni, po czym powracamy do niewłaściwych nawyków żywieniowych. Podczas kuracji odchudzającej nierzadko doprowadzamy swój organizm na skraj wyczerpania. Każda dieta eliminacyjna jest niebezpieczna, ponieważ niesie ze sobą ryzyko niedoborów. Skąd czerpać witaminy i antyoksydanty, gdy w naszym menu niepodzielnie rządzi tłuste mięso? Autorka poradnika „Dojrzała i szczupła” nie namawia swoich czytelniczek do przejścia na dietę-cud. Doświadczona dietetyczka pragnie zmienić styl życia kobiet w okresie menopauzy, zachęcając je do konsumpcji zdrowych potraw. Przełam rutynę, wprowadź do swojego menu więcej warzyw i owoców!

Przepisy, zawarte w poradniku „Dojrzała i szczupła”, pozwalają zmienić nawyki żywieniowe. Magdalena Makarowska uważa, że prostota stanowi klucz do sukcesu. Proponowane przez nią dania nie są skomplikowane, można je przygotować przy niewielkim nakładzie czasu. Zdjęcia, na których potrawy wyglądają apetycznie, zachęcają do wypróbowania przepisów.

Źródła zdjęć:
  • Wydawca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *