Magdalena Makarowska w swoim poradniku „Dojrzała i szczupła” zwraca uwagę na korelację między naszym samopoczuciem a dietą. Osoby, które zdrowo się odżywiają, częściej akceptują swoje ciało i cieszą się pełnią życia.

Chcesz odnaleźć w sobie powab i pozytywną energię? Zwróć uwagę na to, co ląduje na twoim talerzu. Tytuł poradnika nie jest dziełem przypadku. Dojrzałe kobiety często uważają, że w ich wieku trudno utrzymać prawidłową masę ciała. Wiele z nich nie wierzy już, że dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom może odzyskać zgrabną sylwetkę. Metryka coraz częściej staje się usprawiedliwieniem bezsilności i bezczynności. Tymczasem dojrzałe panie posiadają wiele atutów, są świadome swojego ciała i wiedzą, jak podkreślać kobiecość. Każda z nas, niezależnie od wieku, stanu cywilnego czy wykonywanej pracy, może wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Aby osiągnąć cel, musimy odnaleźć pewność siebie i determinację!

Menopauza a apetyt na słodycze

Magdalena Makarowska, dyplomowana dietetyczka i biotechnolog, w swojej książce wyjaśnia, dlaczego kobiety w okresie przekwitania zaczynają tyć. Co się dzieje w naszym organizmie, że w pewnym wieku namiętnie sięgamy po słodycze i tłuste potrawy? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapoznaj się z „Dojrzałą i szczupłą”. Doświadczona dietetyczka nie boi się wyzwań, Magdalena Makarowska rozprawia się z mitem Matki Polki, która musi ugościć swoich krewnych, serwując im tradycyjne potrawy. Wbrew pozorom, dania kuchni staropolskiej nie są tak zdrowe, jak przypuszczamy. Kotlety smażone na głębokim tłuszczu, polane sosem na bazie śmietany, sieją w naszym organizmie podobne spustoszenie jak fast foody. Podnoszą stężenie cholesterolu, a nadprogramowe kalorie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej.

Dlaczego kobiety dojadają po swoich gościach? Wiele pań zostało wychowanych w przeświadczeniu, że nawet najmniejszy kęs nie może się zmarnować. W związku z tym gospodynie deklarują, że po świętach przejdą na dietę. Wcześniej jednak muszą „oczyścić” lodówkę z kotletów, sałatek i innych smakołyków. Chcąc uniknąć marnotrawstwa, wpadamy w pułapkę złych nawyków żywieniowych. Porady, zawarte w książce „Dojrzała i szczupła”, pomogą ci wyswobodzić się z kajdan przyzwyczajeń i tradycji. Stosując się do zaleceń Magdaleny Makarowskiej, odzyskasz radość życia i zgrabną sylwetkę. Zmiana mentalności stanowi klucz do sukcesu!