Któż z nas choć raz nie składał sobie noworocznych obietnic? Odchudzamy się, zaczynamy naukę języka obcego, zmieniamy pracę, idziemy na kurs prawa jazdy… Tak sobie właśnie obiecujemy, jednak życie szybko weryfikuje nasze plany.
Okazuje się bowiem, iż większość z nas o swoich noworocznych postanowieniach nie pamięta już w okolicy połowy stycznia. Dlaczego więc tak się dzieje, że o nich zapominamy? O tym w dzisiejszym artykule?
Obietnice noworoczne
Świąteczny czas, rodzinna atmosfera, wolny czas, chęć i okazja do zmiany życia i rozpoczęcia nowego życia sprawiają, że tak chętnie składamy noworoczne obietnice. W takich okolicznościach łatwo i szybko decydujemy się na coś nowego w swoim życiu, niestety, często są to słowa rzucane na wiatr, a obietnice przypominają gruszki na wierzbie.
Te noworoczne obietnice możemy podzielić na takie, które wymagają jednorazowej aktywności, a także na takie, które wymagają regularnego działania. Łatwiej jest spełnić te, które wymagają od nas tylko jednego czynu. Zazwyczaj jednak łamiemy te, które wymagają od nas wielorazowego wysiłku.
Dlaczego zapominamy o noworocznych postanowieniach?
O swoich noworocznych postanowieniach zapominamy z różnych powodów. Jednym z nich jest taki, że coś sobie postanawiamy w chwili, kiedy poddajemy się świątecznemu czy noworocznemu nastrojowi. Nie są to więc przemyślane decyzje, raczej słowa rzucone na wiatr. Aby więc w przyszłym roku znów nie zapomnieć o swoim noworocznym postanowieniu, to należy je wcześniej przemyśleć i przeanalizować, a dopiero złożyć.