Czerń uchodzi za kolor uniwersalny i elegancki. Uważamy, że pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. Zdaniem wielu osób wyszczupla i sprawia, że nawet prosty outfit nabiera eleganckiego wymiaru. Niestety, bardzo często mamy tutaj do czynienia z powielaniem pewnych stereotypów. W naszym artykule zdradzamy, dlaczego warto pozbyć się czerni ze swojej szafy.
Spis treści:
- Czarne stylizacje nie wyróżniają cię
- Czy czerń wyszczupla?
- Czerń postarza
- Dlaczego warto pozbyć się czerni ze swojej szafy? Czerń wydobywa niedoskonałości cery
- Komu pasuje czerń?
- Czy czerń pasuje do wszystkiego?
- Czerń zarezerwowana na biznesowe stylizacje
- Czym zastąpić czerń? Neutralne kolory o uniwersalnym zastosowaniu
Czarne stylizacje nie wyróżniają cię
Kobiety często stawiają na czarne stylizacje. Ba, jest to ulubiony kolor większości Polek. W rezultacie na ulicach można go spotkać w wysokim natężeniu. Sprawia to, że czarne stylizacje nie wyróżniają cię na tle tłumu. Stają się oklepane i nudne. Jeśli chcesz stworzyć własny styl, musisz postawić na jakiś wyróżnik. Czerń z pewnością nim nie jest. O wiele lepiej sprawdzą się inne kolory, które są mniej popularne, ale jednocześnie podkreślają twoją urodę, wydobywając z niej to, co najlepsze.
Czy czerń wyszczupla?
Czerń wyszczupla – bardzo często możemy usłyszeć te słowa z ust różnych kobiet. Wiele z nas ma zastrzeżenia do swojej sylwetki, przez co chętnie po nią sięga. Tymczasem stylistki przekonują, że czerń wyrysowuje sylwetkę i odcina ją od tła. W rezultacie jeszcze bardziej wydobywa nasze mankamenty, w tym szersze biodra, wystający brzuszek, cellulit na udach. Jeśli chcesz się wyszczuplić, postaw na ciemne kolory, ale nie czerń. Równie dobrze sprawdzi się bordo, granat czy ciemna zieleń.
Czerń postarza
Czerń to kolor, który nie robi większej krzywdy nastolatce, ale już dorosłej kobiecie może dodać lat. Nic tak nie postarza jak ona. Nawet jeśli masz 30 lat i ją założysz, będziesz wyglądała dużo poważniej, a przecież na tym ci nie zależy, chyba że idziesz negocjować ważny kontrakt dla firmy lub prowadzisz szkolenie.
Dlaczego warto pozbyć się czerni ze swojej szafy? Czerń wydobywa niedoskonałości cery
Każda z nas jest czasem zmęczona, ma sińce pod oczami czy poszarzały odcień skóry. Niestety, czerń podkreśla niedoskonałości cery i sprawia, że te wychodzą na pierwszy plan. Analiza kolorystyczna opiera się na doborze takich kolorów, które odejmą nam zmęczenia nawet w te dni, gdy ledwo stoimy na nogach.
Komu pasuje czerń?
Analiza kolorystyczna pokazuje, że jedynie zima, i to nie każda, może pozwolić sobie na czerń. Jednak nawet ona powinna raczej stawiać na koszule czy sukienki, gdzie czerń przeplata się z bielą. Zwykły czarny T-shirt doda jej lat, zleje się z włosami i wydobędzie niedoskonałości cery. Wyróżniamy trzy podtypy zimy: zimę z podtypem wiosny, zimę z podtypem lata i zimę z podtypem jesieni. Czerń pasuje jedynie zimie z podtypem jesieni. Pozostałe dwa podtypy lepiej wyglądają w intensywnych, ale jaśniejszych kolorach.
Czy czerń pasuje do wszystkiego?
To kolejny mit, który warto obalić. Czerń teoretycznie pasuje do wszystkiego, bo jest kolorem neutralnym. Oznacza to, iż nie jest ani chłodna, ani ciepła. Musimy jednak pamiętać o tym, że gdy zakładamy białą sukienkę i czarne balerinki, to nasza stylizacja wygląda ciężko. Do białej sukienki dużo lepiej pasują jasne buty.
Czerń zarezerwowana na biznesowe stylizacje
Czerń pasuje na biznesowe gale i spotkania, ponieważ jest klasyczna, elegancka i nadaje profesjonalizmu. Gdy negocjujesz kontrakt, zawyżanie wieku, nadaje ci wiarygodności. Natomiast w życiu codziennym, gdy idziesz na kawę z przyjaciółką, pragniesz wyglądać młodo i promiennie.
Czym zastąpić czerń? Neutralne kolory o uniwersalnym zastosowaniu
Nie tylko czerń sprawdza się jako baza stylizacji. W zależności od typu urody możesz postawić na granat, biel, szarość, beże oraz brązy. Granat i szarość to kolory pasujące chłodnym typom urody. Natomiast beże i brązy lepiej komponują się z ciepłymi typami urody. Natomiast biel pasuje każdemu.