Psychologia

Dlaczego nie jesteś szczęśliwa?

dlaczego nie jesteś szczęśliwa

Bardzo często nie rozumiemy, dlaczego mimo licznych sukcesów, nie odczuwamy szczęścia. Z czego wynika ten stan? W niniejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie – dlaczego nie jesteś szczęśliwa.

Praca nie przynosi ci satysfakcji

Bardzo często jest tak, że wiele osób zatrudnia się w miejscu, które zapewnia stały przypływ gotówki, ale nie gwarantuje rozwoju i satysfakcji. W związku z tym warto przemyśleć swoją ścieżkę zawodową. Czy robisz, to co lubisz? A może chciałabyś realizować się w pracy bardziej kreatywnej? Niektóre osoby tęsknią wręcz za kontaktem z człowiekiem, niesieniem pomocy potrzebującym. Może warto przeorganizować swoje plany zawodowe i zmienić miejsce zatrudnienia?

Brakuje ci nowych celów w życiu

Ekstrawertycy czerpią radość z realizacji kolejnych celów w życiu. Gdy zaczyna ich brakować, popadają w apatię. Jeśli należysz do nich, postaw sobie nowy cel. Może to być pozyskanie nowego klienta, uzyskanie prawa jazdy lub zdobycie górskiego szczytu.

Brak kontaktu z przyjaciółmi

Czasem tak zapędzamy się w pracy, spędzamy w niej całe dnie, że nasz kontakt z przyjaciółmi ulega osłabieniu. W rezultacie tęsknimy za ich bliskością, wspólną rozmową czy śmiechem. Warto wygospodarować dla nich nieco czasu w swoim życiu, odezwać się do nich wieczorem, zainteresować tym, co się u nich dzieje i zaproponować spotkanie w dogodnym dla obu stron terminie.

Tęsknota za drugą połówką

Czasem do pełni szczęścia brakuje nam drugiej połówki. Miłość ma jednak to do siebie, że przychodzi nie wtedy, gdy jej szukamy, tylko wówczas, gdy sama tego chce. Dlatego też nie ma sensu jej szukać. Musisz po prostu skupić się na bliższej relacji z przyjaciółmi, aby czerpać z niej bliskość oraz wsparcie.

Stawiasz sobie nierealne oczekiwania

Czasem nie jesteśmy szczęśliwi, bo nie potrafimy się cieszyć tym, co już osiągnęliśmy. Za bardzo skupiamy się na tym, czego nie mamy. 2 tysiące premii to dla nas za mało, bo kolega z innego działu dostał 4 tysiące.  Schudłaś 5 kilo, ale chciałabyś zgubić jeszcze 10 kilo. Naucz się doceniać to, co masz.

Realizujesz plan swoich rodziców

Bardzo często jesteśmy nieszczęśliwi wówczas, gdy realizujemy cudzy plan na życie. Rodzice wysłali nas na medycynę, otworzyli nam gabinet, kupili dom jednorodzinny na przedmieściach, zachęcali do randek z synem swoich wpływowych znajomych. W rezultacie uszczęśliwiasz ich, a zapominasz o własnym prawie do szczęścia.

Ciągle boisz się najgorszego

Niektóre kobiety, które w dzieciństwie nie zaznały poczucia bezpieczeństwa, wciąż odczuwają lęk przed nieznanym. Boją się każdej rozmowy z przełożonym, randki ich stresują. Nie potrafią po prostu żyć i cieszyć się chwilą. Większość problemów da się bowiem rozwiązać.

Brakuje ci pewności siebie

Czasem po prostu nie jesteśmy pewne swojej wartości. Ciągle widzimy w sobie wady. Zarzucamy sobie różne rzeczy. A to piersi są za małe, a to my za słabo znamy języki obce. Zupełnie nie dostrzegamy swoich zalet, a to przecież na nich, a nie na wadach powinnyśmy się skupić. Ponadto pamiętajmy o tym, że Polki są wobec siebie szczególnie krytyczne. Żadna nacja nie widzi w sobie tyle mankamentów co my, a przecież uchodzimy za najpiękniejsze na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *