Seks

Dlaczego mężczyzna już cię nie podnieca?

Dlaczego mężczyzna już cię nie podnieca

Molly Blackbird z unsplash

Pamiętasz, że niegdyś łączyła was ognista namiętność, której nie potrafiliście w żaden sposób poskromić. Praktycznie mogliście nie wychodzić z łóżka. Wystarczył jeden uśmiech czy głębsze spojrzenie w oczy, abyś pragnęła go całym sobą. Jego zapach cię zniewalał i niesamowicie kręcił. Nie potrafiłaś oprzeć się pokusie i sama często przejmowałaś inicjatywę w sypialni. Dlaczego mężczyzna już cię nie podnieca?

Zbyt duża intymność

Paradoksalnie, im lepiej się rozumiecie, więcej ze sobą rozmawiacie, nie macie przed sobą żadnych tajemnic, tym pożądanie osiąga niższe wartości.  Namiętność wymaga ognia, a ten wygasa, gdy wiecie o sobie wszystko, w waszym życiu brakuje sekretów i elementu odkrywania partnera każdego dnia na nowo. Jeśli nabierzecie nieco dystansu, czasem ty wyskoczysz gdzieś z przyjaciółkami, czasem on wyjdzie na mecz z kumplami, może się okazać, że odkryjecie w sobie coś, czego wcześniej nie dostrzegaliście i namiętność powróci.

Brak urozmaiceń w łóżku

Rutyna jest największym wrogiem namiętności. Gdy zawsze uprawiacie seks w tych samych pozycjach i miejscach, staje się on coraz bardziej przewidywalny, to traci on jakąkolwiek wyjątkowość. Eksperymentujcie z seksem, uprawiajcie go w innych miejscach i pozycjach. Możecie też wdrożyć seksowne przebieranki czy inne zabawy, które was kręcą.

On się zaniedbał

Czasem atrakcyjność partnera mocno spada, gdy on przybiera na wadze, traci włosy i ubiera się w pierwszy lepszy T-shirt. Aby namiętność trwała, trzeba ją stale podsycać. W każdym z nas drzemie wzrokowiec, także w kobietach. Nic dziwnego, że chcemy, aby partner wyglądał atrakcyjnie w naszych oczach. Utrata włosów to głębszy problem, na który zazwyczaj nie mamy żadnego wpływu. Ale nad masą ciała można popracować, przechodząc na dietę i zapisując się na siłownię. On też może sobie kupić modniejsze ubrania, w których będzie dla ciebie wyglądał kusząco.

On cię mocno zranił

Czasem tracimy ochotę na seks z mężczyzną, gdy on nas zawiedzie. Może nie udzielić nam wsparcia wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy. To może być także zdrada, oglądanie się za innymi kobietami, krytyczna uwaga pod naszym adresem. Nie chcemy uprawiać seksu z kimś, do kogo mamy żal, komu w pełni nie ufamy.

On zaniedbuje twoje potrzeby emocjonalne

Czasem mężczyzna rozmawia z nami za mało, w ogóle nie interesuje się naszym życiem, jedyne, do czego jesteśmy mu potrzebne, to seks. Gdy czujemy, że nasze potrzeby emocjonalne zostały przez niego zepchnięte na dalszy plan, buntujemy się. Nasze życie erotyczne przestaje mieć dla nas jakiekolwiek znaczenie.  Pragniemy, aby on zainteresował się choć trochę naszymi emocjami.

On zapomina o grze wstępnej

Nie od dziś wiadomo, że gra wstępna dla kobiety jest czymś kluczowym. Nie da się stworzyć udanego życia erotycznego, przechodząc od razu do rzeczy. Panie muszą poczuć podniecenie, by penetracja była dla nich bezbolesna. A trudno o lubrykację, gdy gra wstępna w ogóle nie ma miejsca. Kobiety nie podniecają się tak szybko jak mężczyźni. Mało tego, wkładanie palca do pochwy nie jest grą wstępną. Musisz rozgrzać swoją kobietę w inny sposób, zanim przejdziesz do jakiejkolwiek penetracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *