Psychologia

Dlaczego mężczyźni decydują się na związek ze starszą kobietą?

związek ze starszą kobietą

freestocks z Unsplash

Związek ze starszą kobietą stanowi coraz częściej spotykany wybór. Niestety, jako społeczeństwo wciąż się z nim nie oswoiliśmy. Nierzadko wypominamy kobiecie, że jest starsza od partnera o 5-7 lat. Nieco łagodniej traktujemy mężczyzn, którzy w wieku 80 lat biorą ślub z 20-latką. Jednak w każdym układzie najmocniej obrywają kobiety. Decydując się na związek z młodszym mężczyzną, są oskarżane o to, że go uwiodły, aby wykorzystać. Jeśli biorą ślub ze starszym partnerem, to pewnie chcą po śmierci zyskać jego majątek. To spadek patriarchatu, który dość mocno nam ciąży i przyczynia się do osądzania innych ludzi. Dlaczego mężczyźni decydują się na związek ze starszą kobietą?

 

Jakie obawy rodzi w kobietach związek z młodszym mężczyzną?

Starsze kobiety, nawet gdy staną się obiektem pożądania młodszego mężczyzny, często nie wierzą w swoją wartość. Uważają, że on czegoś chce, szybko mu się znudzą i staną się pośmiewiskiem dla otoczenia. Niechętnie wchodzą w związek z młodszym mężczyzną. Poniekąd to wina popkultury, która najpierw wmawia nam kompleksy, aby zachęcić do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. 

 

Różnica wieku w związku i krytyka ze strony otoczenia

Różnica wieku w związku bywa wulgarnie komentowana przez otoczenie. Bardzo mocno oberwało się prezydentowi Francji, Emmanuelowi Macronowi. Gdy rywalizował on o fotel prezydencki z Marie Le Pen, która sympatyzuje z Putinem, Rosja zaczęła podgrzewać atmosferę. Aby osłabić Macrona, sugerowano, że jest kryptogejem, który dla niepoznaki związał się z dużo starszą od siebie partnerką. Na polskim podwórku nieco oberwało się Magdalenie Cieleckiej.

 

Dlaczego związek ze starszą kobietą budzi silne emocje?

Związek ze starszą kobietą budzi spore emocje. Im większa różnica wieku, tym więcej osób osądza taką parę. Żyjemy w przeświadczeniu, że młodsza strona czerpie korzyści z tej znajomości, a starsza pozwala na nie, ponieważ chce podbudować swoje ego. Różnica pokoleń kojarzy się z przełamywaniem społecznego tabu, naruszaniem niepisanych granic społecznych. 

 

Lęk przed przemijaniem a krytykowanie różnicy wieku w związku

Niektórzy ludzie zbyt mocno zapędzają się w swoich osądach. Zastanawiają się, jak ona go uwiodła i przymusza do seksu. Jak on znosi pocałunki z pomarszczoną kobietą. W tym podejściu kryje się kult młodości i lęk przed przemijaniem. Osoby, które boją się starości i własnej śmiertelności, nie lubią oglądać u nikogo oznak upływu czasu. Przypominają im bowiem o tym, co usilnie wypierają. 

 

Dlaczego starsze kobiety są atrakcyjne dla młodszych mężczyzn?

Związek z młodszym mężczyzną może być bardzo udany dla obu stron. Starsze kobiety często roztaczają wokół siebie naturalną i niezwykle pociągającą pewność siebie. Mężczyźni doceniają fakt, że wiedzą, czego chcą. Mówią o tym wprost i nie każą się domyślać. Pozostają bardziej otwarte na seks i eksperymenty. 

 

Starsza partnerka posiada w sobie więcej wyrozumiałości. Z wiekiem zaczyna dochodzić do głosu kora przedczołowa. Widzi ona, że mężczyzna nie domyśli się tego, co nie zostanie wypowiedziane, bo nie jest wróżką. Wpływa to pozytywnie na komunikację w związku i pozwala uniknąć biernej agresji. 

 

Jakie wzorce rodzinne odpowiadają za związek ze starszą kobietą?

Dlaczego mężczyźni decydują się na związek ze starszą kobietą? Bardzo często posiadają taki wzorzec i ten kojarzy im się pozytywnie. Jeśli ktoś ma świetny kontakt z mamą lub babcią, to zmarszczki są dla niego czymś normalnym. Akceptuje je i zwraca uwagę na jakość więzi.

 

Pogoń za młodością – jak nie popaść w uzależnienie od medycyny estetycznej?

Ważne, aby różnica wieku w związku nie pociągała za sobą takich zjawisk jak pogoń za młodością. Niekiedy starsza kobieta boi się utracić atrakcyjność w oczach partnera, zaczyna zatem poprawiać swoją urodę. Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, robi się niebezpiecznie. Niektóre osoby nie potrafią zapanować nad swoją potrzebą poprawiania urody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *