Dlaczego faceci rzucają ci erotyczne komentarze

Tak naprawdę w większości przypadków nie mamy wpływu na to, co mówią nam osoby trzecie. Każdy może bowiem rzucać pod naszym adresem niewybredne komentarze. My nie musimy nic robić. Jednak czasem niektóre z nas notorycznie słyszą coś nieprzyjemnego z ust tego samego konkretnego mężczyzny. Dlaczego faceci rzucają ci erotyczne komentarze?

Stawiaj wyraźne granice

Jeśli chodzisz na jakiś trening, na którym dominuje męska brać, musisz liczyć się z tym, że czasem ktoś coś powie. Nie zawsze będzie to przyjemne dla ciebie. W końcu faceci lubią w ten sposób realizować samczą rywalizację. Grunt to postawić jasną granicę. Jeśli nic nie powiesz albo zaczniesz się z tego śmiać, oni uznają, że takie zachowanie cię kręci. Dlatego musisz wytyczać wyraźne granice i pilnować tego, aby nikt ich nie przekraczał. Jeśli nie powiesz wprost, że nie życzysz sobie takich komentarzy, oni nadal będą je rzucać. Zauważ, że kobiety, które też słyszą różne chamskie teksty, ale konsekwentnie je zbijają, są szanowane i nie borykają się notorycznie z przypałowymi akcjami.

Faceci mogą źle interpretować pewne sygnały

Czasem nieświadomie też wysyłamy mężczyznom erotyczne sygnały. Jeśli wdajesz się z nimi w dyskusje czy żarty nt. seksu, oni to uznają za znak, że pragniesz czegoś więcej. Oni często nie rozumieją, że lubisz sobie czasem poopowiadać sprośne dowcipy, ale w gruncie rzeczy nie chcesz poderwać danego faceta.

Piękne kobiety przyciągają różne typy mężczyzn

Na erotyczne komentarze często są narażone piękne kobiety. Traktuje się je jako mięso. Faceci nie mają oporów, by mówić na ulicy, co by z nimi zrobili, co ich w nich podnieca etc. Jest to bardzo niemiłe i czasem stwarza poczucie zagrożenia. Skoro takie teksty padają od obcych mężczyzn, których zupełnie nie znasz, to nie wiesz też, do czego są w stanie się posunąć.

Musisz jednak nauczyć się stawiać wyraźne granice. Wiele z nas wyniosło z domu przekonanie, że dla innych wypada być miłą. Niestety, faceci to wykorzystują. Naucz się wyznaczać swoje granice i wymagać od innych ich nieprzekraczania. Reaguj od razu, gdy nie podoba ci się jakiś zaczepny tekst lub eskalacja dotyku. Może ktoś uzna cię za niemiłą, ale tak naprawdę on zachowuje się chamsko i prostacko. Nie przejmuj się tym, co ktoś sobie pomyśli. Liczy się tylko twój komfort, pamiętaj o tym.