Co kupić na prezent dla noworodka
Unsplash

Pojawienie się na świecie dziecka to bez wątpienia jedna z piękniejszych chwil w życiu człowieka – zarówno dla młodych rodziców, jak i najbliższej rodziny. Naturalną tego konsekwencją jest otoczenie maleństwa pełną miłości opieką i dołożenie wszelkich starań, żeby zagwarantować mu pewny i bezpieczny rozwój. Cel ten osiągniemy między innymi poprzez wyposażenie noworodka w odpowiednie zabawki…

  1. Zabawki edukacyjne – prezenty dla noworodka.

  2. Prezenty dla niemowlaka dziewczynki i chłopca.

  3. Wyjątkowy prezent – o czym jeszcze warto pamiętać?

 

Rozwój człowieka trwa nieustannie od momentu jego narodzin do wieku dorosłego i osiągnięcia pełnej dojrzałości. Rodzice dziecka (oraz jego najbliższe otoczenie) mają bezpośredni wpływ na to, jak przebiega ten proces. Jednym z istotniejszych etapów są pierwsze miesiące życia noworodka, kiedy jego mózg i ciałko uczą się funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Dlatego tak ważne jest, jakimi prezentami obdarujemy go w pierwszej kolejności.

Zabawki edukacyjne – prezenty dla noworodka

 

Mózg dziecka przypomina gąbkę: tak jak ona pochłania wodę, tak umysł malca jest nieustannie chłonny nowej wiedzy. Dlatego też pierwsze otrzymane zabawki powinny zaspokajać tę potrzebę. Oczywiście są to proste i nieskomplikowane przedmioty, jednak mające dla rozwoju noworodka kluczowe znaczenie. Edukacyjne zabawki dla najmłodszych między innymi pozwalają poznać nowe kształty, dźwięki i kolory. Jednocześnie są w 100% bezpieczne, antyalergiczne.

Prezenty dla niemowlaka dziewczynki i chłopca

 

Już w pierwszych miesiącach życia dziecko wykazuje pewne zainteresowania, które w przyszłości mogą przerodzić się w prawdziwą pasję. Warto od początku to pielęgnować, wybierając tematyczne prezenty, np. ze zwierzątkami. Co istotne, bez większych problemów znajdziemy zabawki i inne elementy wyposażenia (np. pomocnych w pielęgnacji noworodka) przeznaczone dla niemowlaka chłopca lub dziewczynki. Różnią się one między sobą np. kolorystyką i przedstawianymi nań postaciami.

Wyjątkowy prezent – o czym jeszcze warto pamiętać?

 

Fajny prezent dla dziecka musi być też bezpieczny. Zawsze kierujmy się w stronę renomowanych producentów oraz sprzedawców oferujących prezent dla noworodka wykonany z materiałów niepodrażniających delikatnej skóry.

Co więcej, zabawki powinny być dostosowane do wieku malca (oznakowania znajdziemy w opisie produktu lub bezpośrednio na opakowaniu). Dlaczego jest to tak ważne? Otóż pamiętajmy, że noworodki uwielbiają wszystko wkładać do buzi, chcąc poznać smak i twardość danego przedmiotu.