Babskie sprawy Styl życia

Co denerwuje kobiety w mężczyznach?

wady-mezczyzn

Każdy z nas posiada nawyki które mogą być w dużym stopniu irytujące dla innych ludzi. Zarówno panie, jak i panowie mogą pochwalić się określonymi zrachowaniami, które często kojarzone są z daną płcią. Dzisiaj zajmiemy się przyjemniejszym dla nas tematem, ponarzekamy trochę na panów i opiszemy 7 typowych nawyków mężczyzn, które irytują prawie każdą kobietę.

Naszym zdaniem nawyki które najbardziej denerwują to te, które dotyczą prozaicznych i prostych czynności, a na dodatek systematycznie się powtarzają. Najczęściej na początku związku nie zawracamy na nie uwagi, ale z czasem stają się one coraz bardziej dokuczliwe. Właśnie wtedy każda, nawet najbardziej cierpliwa i kochająca kobieta nie jest w  stanie zaakceptować denerwujących nawyków mężczyzny.

Na wstępnie uprzedzamy że poniższa lista nie dotyczy każdego mężczyzny, a naszą wyliczankę można potraktować z przymrużeniem oka i podejść do niej  z humorem.

A więc… zaczynamy wyliczanie

7. Nie dotrzymują obietnic

W większości mężczyźni  nie dotrzymują złożonych obietnic. Najczęściej jest tak, że mówią jedno, a następnie robią drugie. Czasami możemy odnieść wrażenie, że to co powiedzą nie ma dla nich żadnego znaczenia, a my, jako kobiety musimy się do tego przyzwyczaić.

6. Wydaje im się, że to oni są najmądrzejsi

Generalnie można stwierdzić, że prawie każdy mężczyzna twierdzi, że zna się prawie na każdym temacie, w szczególności tym dotyczącym sportu, motoryzacji, czy  elektroniki.  Większość panów uważa się za alfę i omegę w typowo męskiej tematyce, często jednak okazuje się, że mają na ten temat blade pojęcie. Nie potrafią doradzić nam w kwestii zakupu nowego samochodu ani praktycznego komputera.

5. Wszystko trzeba im dokładnie pokazać i wytłumaczyć

Mężczyźni to w znacznej większości małe dzieci, którym prawie wszystko należy pokazać palcem. Jeśli same nie wytyczymy im obowiązków (np. pozywanie naczyń, wyjściem z psem na spacer, złożenie mamie życzeń z okazji urodzin, podstrzyżenie włosów u fryzjera) to nie możemy liczyć na to że sami wpadną na to, aby te czynności wykonać.

4. Brak im ambicji

Mało jest mężczyzn, którzy z natury są pracowici, zaradni i ambitni. Najczęściej to właśnie kobiety motywują swoich mężów i partnerów do pracy, wzbudzają w nich ambicję oraz chęć osiągania wyższych celów. Mężczyźni najczęściej robią to, co po prostu w danej sytuacji muszą zrobić, i tyle

3. Zrzucają na kobiety odpowiedzialność

Statystyczny mężczyzna to kombinator który zrobi wszystko, aby nie podjąć ważnej decyzji tylko obarczyć nią swoją kobietę. W przekonaniu społeczeństwa utarło się stwierdzenie, że to „kobieta jest szyją, która rządzi, a mężczyzna głową”. Panowie właśnie w ten sposób starają się pokazać nam jacy są wspaniałomyślni, a tak naprawdę sprytnie ułatwiają sobie życie

2. Potrafią flirtować z każdą napotkaną kobietą

Panowie uwielbiają kobiety… wszystkie kobiety, nie ważne: brunetki, blondynki, czy rude. Bardzo często pomimo tego, że są w stałym związku lubią flirtować, rozmawiać z koleżankami z pracy, paniami napotkanymi w mieście, a czasem nawet naszymi przyjaciółkami.

1. Nie potrafią rozmawiać

W większości związków to właśnie kobiety są większymi gadułami niż mężczyźni. Często po j naszej długiej opowieść dotyczące minionego dnia mężczyzna po usłyszeniu pytania „A jak u Ciebie?” odpowiada „ok”, albo „normalnie”. Niestety panowie nie lubią dużo mówić, największy problem stanowią dla nich tematy związane  z uczuciami i wewnętrznymi przeżyciami.

Niektóre zwyczaje naszych partnerów wywołują u nas zdenerwowanie i irytację, zwłaszcza w przypadkach, kiedy systematycznie się powtarzają. Zanim jednak rozdmuchamy drobne wady naszych partnerów do rangi wielkich problemów, zastanówmy się, czy na pewno warto. W komentarza napiszcie, jakie przyzwyczajenia waszych mężczyzn najbardziej was denerwują?

 

 

Komentarze (5)

Tess

4 lata temu

Panowie mają swoje przywary, ale któż ich nie ma. I my mamy swoje wady. Trzeba dużo rozmawiać to pewne zachowania da się naprawić.

sirena46

4 lata temu

Podobnie jak Filo i Mindi mój mąż nie ma tych wad. Myślę, że faktycznie ten artykuł trzeba traktować z przymrużeniem oka. W moim otoczeniu przynajmniej nie ma mężczyzn z tymi wszystkimi wadami 🙂

Mindi

4 lata temu

Podobnie jak Filo, nie zauważyłam tych męskich przywar u mojego męża. Współczuję kobietkom jeśli muszą żyć z takimi trudnymi osobnikami. Chociaż gdy się kocha to takie wady mogą rozczulać jako słabostki. Oby tylko jeden pan nie posiadał wszystkich tych cech.

filodendron 2

4 lata temu

Chyba mój mąż jest ideałem ,bo nie podpada pod zaden punkt 🙂

eve

4 lata temu

m ęzczyzni sa po prostu z Marsa kobiety z Wenus

Zostaw komentarz