źle dobrany stanik

Źle dobrany stanik to nie tylko kwestia estetyki i wygody, ale też zdrowia. To nic przyjemnego, gdy biust wylewa się z biustonosza lub stanik odgina się, pokazując, że jego zawartość jest zbyt mała. Na dodatek za mały stanik uciska nerwy i narządy, a za luźny przekręca się i nie spełnia swojej podstawowej funkcji, czyli nie podtrzymuje należycie biustu. Boli cię serce? To może być źle dobrany stanik!

Gdy młodą kobietę boli serce, może to być źle dobrany stanik

Wiele młodych kobiet skarży się, że regularnie boli je serce. To o tyle zastanawiające, że w wieku dwudziestu paru lat mało która z nas ma problemy z tym narządem. Jeśli nie urodziłyśmy się z wadą serca, nie przeżywamy gwałtownego stresu etc., może powinnyśmy się przyjrzeć, czy nie jest to wina stanika.

Jak sprawdzić, czy to wina biustonosza?

Jeśli regularnie boli cię serce, zdejmij w domu stanik i chodź cały dzień bez niego. Zobaczysz wtedy, czy dokuczliwe dolegliwości ustępują, czy wciąż mają miejsce. Możesz też zamienić tradycyjny, usztywniany stanik na sportowy. Ten jest pozbawiony fiszbin, toteż wiele kobiet postrzega go jako niezwykle wygodny.

Czy twój stanik nie jest za ciasny?

Jeśli ból serca to wina stanika, ustal, w czym tkwi problem. Może się okazać, że nosisz za mały obwód. Wówczas wystarczy się zmierzyć, określić rozmiar biustu i pójść do profesjonalnego sklepu z bielizną, gdzie pracuje brafitterka. Każdy stanik zmierz, celuj w sklep z solidnie zamykaną przymierzalnią, żegnajcie parawaniki i półprzeźroczyste zasłonki. To, że dany stanik to 70 E nie znaczy jeszcze, że nie będzie za mały lub za ciasny. Wiele kobiet kupuje też za małe biustonosze. Obwód jest w porządku, ale miseczka za mała, przez co ugniata biust i tym samym przyczynia się do wystąpienia dolegliwości bólowych.

Sięgaj po staniki z niskim mostkiem

Czasem problemem nie jest sam rozmiar stanika, ale jego fason. Tym, co może powodować ból serca, są fiszbiny. Te metalowe elementy mogą powodować ogromny dyskomfort, „wbijając” się w okolice serca. Przeszkadzać może też zbyt twardy, za szeroki lub za mało elastyczny mostek, czyli łączenie między miseczkami. Także wszelkie dekoracje na mostku – perełki, cekiny, łezki mogą powodować ból. Jeśli tak jest, wystarczy kupić stanik z wąskim, delikatnym, miękkim i nisko osadzonym mostkiem. To może pomóc uniknąć niepotrzebnego ucisku na wysokości mostka.

Czasem boli nas serce, gdyż kupujemy zbyt twarde staniki. To także wina push-upów, czyli biustonoszy z wypełnieniami w postaci gąbek, z których nie wszystkie charakteryzują się dostateczną miękkością. Wtedy warto rozważyć zakup koronkowych, mięciutkich biustonoszy lub sięgnąć po stanik sportowy.