Wiele z nas ma problem ze swoją wagą. Stosujemy więc nowe diety, katujemy się ćwiczeniami, stosujemy suplementy i środki odchudzające polecane w reklamach przez znane osoby. Ale czy przypadkiem tak nie szkodzimy sobie bardziej niż wtedy, kiedy zajadamy się hamburgerem?

Bezpieczne odchudzanie

Zanim zaczniemy się odchudzać, musimy się zastanowić nad tym, co tak naprawdę chcemy tym osiągnąć. Czy chcemy tylko zgubić zbędne kilogramy? A może chcemy wymodelować swoją sylwetkę? Albo może chcemy schudnąć i jednocześnie wzmocnić ciało? Od tego zależy, jak będziemy się odchudzać. Podstawą jest jednak rozsądek – bez niego nasze odchudzanie będzie tylko chaotycznym działaniem.

Dietetyk

W wielu sytuacjach powinniśmy udać się do dietetyka, który porozmawia z nami, dowie się o naszym stylu życia, o naszych chorobach i dolegliwościach, pozna nasze kulinarne upodobania i na podstawie tych wszystkich informacji ustali właściwą dietę. Każdy z nas jest inny, nasze organizmy reagują inaczej i dlatego potrzebne jest takie indywidualne podejście.

Zasady odchudzania

Są jednak pewne zasady, do których należy się stosować podczas odchudzania. Z czasem wyrobimy właściwe nawyki, które przyniosą nam wiele dobrego.