Już 18 i 19 października br. w Bielsku Białej w Centrum Handlowym Gemini Park w godzinach od 12.00 do 19.00 w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Czytaj dzieciom, bo warto” odbędzie się niezwykłe spotkanie.

Oprócz wspólnego opowiadania bajek i licznych konkursów z książkowymi nagrodami na dzieci będą czekały niezliczone atrakcje: dmuchaniec, gra w dmuchanego darta, wielkie klocki, malowanie twarzy, fotostandy.

Współorganizator kampanii Malwina Turek zachęca do uczestnictwa w wydarzeniu:
Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców z dziećmi do uczestnictwa w naszym spotkaniu z literaturą. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji, a co najważniejsze każde dziecko będzie miało okazje wygrać książkę. Mamy nadzieje, że poprzez taką formę skutecznie zachęcimy wszystkich do czytania, które nie tylko rozwija wyobraźnię, ale także pobudza do myślenia i poprawia koncentracje.”

Kampania wspierana jest przez znane i lubiane wydawnictwa specjalizujące się w literaturze dla dzieci i młodzieży: Znak, Martel, Dreams, Nasza Księgarnia, Olesiejuk, Literatura oraz Dookoła świata.

Dyrekcja Centrum Gemini Park zorganizuje w ten dzień także akcje “Podaruj książkę dla domu dziecka”.
Serdecznie zachęcamy do przynoszenia książek dla dzieci i młodzieży i pozostawienie ich w specjalnej skrzyni. Książki zostaną dostarczone do Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Radość z czytania i dzielenia się wiedzą i wyobraźnią jest bezcenna.

Informacja prasowa

Źródła zdjęć:

  • Materiały prasowe