Do czego służą i kiedy używać woreczki strunowe
Fotografia dostarczona przez partnera

Do czego służą woreczki strunowe? Jak ich używać, inspiracje i porady

Woreczki strunowe to dość niepozorny przedmiot codziennego użytku, który można znaleźć w większości domów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów tego przedmiotu. Niektóre posiadają specjalne atesty, dzięki czemu mogą służyć do przechowywania żywności, a inne, zaprojektowane do znoszenia wysokich temperatur, świetnie nadadzą się do gotowania. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele możliwości daje nam torebka strunowa. Poniżej przedstawiamy Ci dziesięć zastosowań tych prostych produktów, które mogą okazać się bardzo inspirujące!

Woreczki strunowe a przechowywanie żywności

Woreczki strunowe w kuchni to duże ułatwienie w kilku aspektach. Bez trudu można w nich przechowywać sypkie produkty, takie, jak kasza, ryż czy płatki owsiane. Odpowiednio zamknięte zabezpieczają produkty przed dostawaniem się do środka wilgoci oraz kurzu. Używanie woreczków w szafkach kuchennych stało się również trendem w kategorii porządkowania przestrzeni. Dzięki temu zabiegowi oszczędzamy miejsce w szafkach oraz z łatwością możemy kontrolować ilość danego produktu. Strunówki świetnie sprawdzą się również do mrożenia pożywienia. Zamknięcie daje nam możliwość odseparowania produktu od ewentualnych zanieczyszczeń w zamrażalniku. Używając markera, możemy od razu podpisać daną rzecz, aby wiedzieć, co to takiego lub kiedy zostało zamrożone. Taki sposób oznaczania pożywienia wprowadzi nam porządek i przejrzystość również w szufladach zamrażarki.

Przechowywanie drobnych elementów

Istnieje cała gama przydatnych drobiazgów, które niezabezpieczone łatwo zgubić. Korzystając z woreczków strunowych, minimalizujemy to zagrożenie. Ten sprytny zabieg sprawdzi się idealnie przy przechowywaniu biżuterii, szczególnie drobnych zapięć do kolczyków lub zawieszek do łańcuszków. Dzięki temu zabezpieczamy je przed niekorzystnym wpływem wilgotnego powietrza czy kurzu. Ułatwiamy sobie także ich znalezienie pośród całej kolekcji oraz upewniamy się, że drobne elementy nie wylecą z pudełka przy okazji przekładania wisiorków. Równie dobrze woreczki strunowe sprawdzą się w kąciku majstra. Bywa, że gromadzimy śrubki, które są potrzebne, a które nie mają swojego miejsca w pudełku. Jak ich nie pogubić i nie mieszać z pozostałymi? Wystarczy jedna strunówka. Do większych woreczków możemy schować taśmy zaciskowe lub kleje, które warto w ten sposób zabezpieczyć przed wysychaniem. Kilka woreczków strunowych może wprowadzić ład w szafce na rzeczy do majsterkowania, a dzięki możliwości ich podpisania, bez trudu znajdziemy to, co potrzebne.

Przechowywanie drobnych elementów

Fotografia dostarczona przez partnera

Zabezpieczające etui na telefon

To niezwykle przydatny patent, szczególnie na wakacjach. Ile razy zdarzyło Wam się wyjąć z kieszeni na plaży zapiaszczony telefon? Frustrujące, ale można tego łatwo uniknąć. Wystarczy zabrać ze sobą woreczek strunowy i przed wejściem na plażę schować do niego telefon. Dzięki szczelnemu zamknięciu możemy mieć pewność, że piasek nie dostanie się do środka. Woreczki strunowe to też świetny sposób na zabezpieczenie innych wartościowych przedmiotów, jak zegarki, biżuteria czy gotówka. Chronimy je w ten sposób przed zgubieniem, zabrudzeniem i zamoczeniem.

Woreczki strunowe a podlewanie kwiatów

Wyjazdy na wakacje mogą być stresujące, gdy nie ma komu powierzyć podlewania roślin. Istnieją jednak proste triki, pozwalające stworzyć dozownik do podlewania, dzięki któremu ograniczymy możliwość wyschnięcia naszych roślin. Jednym ze sposobów jest wykorzystanie woreczka strunowego. Wystarczy napełnić go wodą i zamknąć szczelnie, po czym zrobić niewielką dziurkę u dołu przy pomocy igły. Woreczek wstawiamy do doniczki tak, aby opierał się o ściankę osłonki lub przywiązujemy go ostrożnie do rośliny za pomocą nitki. Dzięki temu woda w woreczku będzie parła w dół i stopniowo wyciekała przez mały otwór na spodzie. Zapewni to wilgotną, ale nie mocno namoczoną glebę, co pozwoli kwiatom przetrwać pod naszą nieobecność.

Pakowanie przed podróżą

Fotografia dostarczona przez partnera

Pakowanie przed podróżą

Każdy, kto choć raz pakował się w podróż, dobrze wie, jak ważne jest odpowiednie ułożenie rzeczy, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. A gdy w grę wchodzą produkty, które w drodze mogą ulec rozlaniu, tym bardziej trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą woreczki strunowe. Wystarczy schować w nich żel do mycia, szampon czy perfumy, szczelnie zamknąć i po sprawie. Sprawdzą się też do zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem takich rzeczy, jak szczoteczka do zębów czy mydło w kostce.

 

Okład na wszelki wypadek

Skręcona kostka, bolący bark, a może guz na głowie? W takich przypadkach przydaje się coś chłodnego, co może złagodzić ból i opuchliznę. Na podobne ewentualności dobrze jest mieć gotowy okład, który z łatwością możemy przygotować sami przy pomocy woreczka strunowego. Wypełniamy worek wodą do połowy i zamykamy szczelnie, starając się nie pozostawić w środku zbyt wiele powietrza. Wkładamy go do zamrażalnika, a po zamarznięciu cieczy wystarczy ostrożnie rozkruszyć lód. Pierwsza pomoc przy urazach już zawsze będzie pod ręką, ponieważ woreczek można ponownie zamrozić po zużyciu.

Sorbet z soku – przepis na prosty deser

Sposób na szybkie orzeźwienie latem? Domowy sorbet! Niezbędne będą dwa woreczki strunowe, większy i mniejszy. Do mniejszego woreczka wlewamy szklankę ulubionego soku i zamykamy go szczelnie. Do większego wrzucamy kilka garści kostek lodu, dodajemy szklankę zimnej wody i trzy łyżki soli. Woreczek z sokiem należy włożyć do woreczka z lodem i wszystko szczelnie zamknąć. Następnie przez kilka minut energicznie potrząsamy całością. Po upływie tego czasu wyciągamy mniejszy woreczek ze środka i przekładamy gotowy sorbet do miseczki. Ten łatwy i szybki sposób świetnie sprawdzi się na domowych imprezach oraz na co dzień jako zdrowy, pyszny deser.

Przeczytaj więcej o woreczkach strunowych: www.neopak.pl/woreczki-strunowe

Próżniowe zamknięcie drugiego śniadania

Lata temu popularne w szkołach i zakładach pracy były pudełka śniadaniowe. Dziś mamy na to prostszy sposób. Wystarczy zapakować kanapkę, owoc lub jogurt do woreczka strunowego i schować do plecaka czy torby. Sos z kanapki nie wydostanie się poza torebkę, a owoce nie zmoczą sokiem książek czy innych przedmiotów we wnętrzu plecaka. Dzięki woreczkom do środka nie dostają się zanieczyszczenia, a nasze jedzenie nie zmienia smaku w kontakcie z tworzywem. Woreczki strunowe zapewniają higienę i komfort w przewożeniu jedzenia, a po umyciu mogą być wykorzystane ponownie.

Wypełnienie przestrzeni w przesyłce

Do wypełnienia pustych przestrzeni w przesyłce przydaje się np. papier kraftowy. Jednak co zrobić, gdy nie ma się go pod ręką? Warto skorzystać z woreczków strunowych. Nadmuchane i szczelnie zamknięte będą działać jak poduszki powietrzne do paczek. Zapełnią przestrzeń i zabezpieczą wnętrze kartonu przed przypadkowym uszkodzeniem. Ta prosta metoda pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, wydane na profesjonalne zabezpieczenie przesyłki, a sprawdzi się równie skutecznie.

Napój w woreczkach strunowych

Napoje w woreczkach to dla wielu osób kwintesencja dzieciństwa. Mając w domu woreczki strunowe, bardzo łatwo możemy powrócić do tych wspomnień. Wystarczy przygotować ulubiony napój, taki, jak lemoniada lub mrożona herbata i przelać do woreczka strunowego. Zamykamy woreczek szczelnie i zabieramy ze sobą na plażę lub spacer. Gdy tylko najdzie nas ochota, możemy przebić ostrożnie woreczek słomką i cieszyć się ulubionym smakiem w wersji na wynos.

Jak widać, woreczek strunowy nie jedno ma imię, a zastosowania wymienione powyżej to tylko kilka możliwości, jakie daje nam ten prosty przedmiot. Warto zamówić woreczki o różnych rozmiarach na przykład tutaj, aby mieć je pod ręką na każdą ewentualność.