Babskie sprawy Najnowsze Styl życia

60-letnia kobieta urodziła bliźnięta

dzieci

Sprawa 60-letniej kobiety, jak okazuje się znanej aktorki grającej epizodyczne role w serialach „Klan” i „Ranczo”, która urodziła w późnym wieku dwójkę dzieci wstrząsnęła polskim społeczeństwem. W nagłośnieniu całej historii pomocny był Olgierd Łukaszewicz, wybitny aktor, a zarazem prezes Związku Artystów Scen Polskich.  To właśnie on, jako przedstawiciel środowiska artystycznego na łamach gazet oraz na swoim prywatnym blogu prosił o pomoc finansową dla dojrzałej matki oraz jej dzieci.

Pan Olgierd Łukaszewicz w swoich poczynaniach posunął się o krok dalej, gdyż poprosił nawet panią premier Ewę Kopacz o udzielenie wsparcia finansowego swojej koleżance po fachu.  Podczas jednego z wywiadów zdradził, że 60-letnia kobieta jest już emerytką, a wysokość świadczenia, jakie otrzymuje zaledwie przekracza 1 200 zł netto. Nie trudno jest się domyślić, że samej kobiecie ciężko utrzymać samą siebie i dzieci, dlatego też prosi udzielenie jej pomocy.

Wątpliwości dotyczące sposobu zapłodnienia

Pan Olgierd nie zdradza imienia i nazwiska aktorki, nie otrzymał on również od niej żadnych informacji na temat ojca dzieci. Aktorka stwierdziła, że nie ma on żadnych praw do noworodków, i że to ona jest ich jedynym prawnym opiekunem. Aktorka zaprzecza, że do zapłodnienia doszło dzięki metodzie in vitro, twierdzi że urodziła chłopców dzięki naturalnym działaniom. Specjaliści twierdzą jednak, że jest to fizjologicznie niemożliwe, byłby to pierwszy tego typu przypadek na całym świecie.

Kobieta podkreśla, że przez całe życie marzyła o urodzeniu potomstwa,  niestety nie było jej to dane, bliźniaki to jej  pierwsze dzieci. Cały czas utrzymuje, że zaszła w ciążę na skutek kuracji hormonalnej przez którą przechodziła w ostatnich latach. W czasie trwania ciąży czuła się bardzo dobrze, przez nieustannie była aktywna, urodziła w trzydziestym ósmym tygodniu przy pomocy cesarskiego cięcia. Dzieci urodziły się zdrowe, lekarz przyznał każdemu z nich 10/10 punktów w skali Apgar.

Aspekty moralne i etyczne

Po przeczytaniu takich informacji zapewne nasuwają się Wam pytania natury moralnej i etycznej. My również zastanawiamy się nad tym, czy zapłodnienie in vitro w tym wieku powinno być dopuszczalne, czy całe zamieszanie, do którego doszło było potrzebne? Ponadto nie wiemy czy państwo powinno pomagać aktorce i jej dzieciom w tak trudnej sytuacji, w końcu wiele innych matek w naszym kraju zmaga się z podobnymi problemami natury finansowej. Z całą pewnością znalezienie odpowiedzi na te pytanie nie jest łatwe, dlatego prosimy Was o opinie na ten temat w komentarzach poniżej.

Komentarze (14)

tesia K

8 lat temu

Kochani ona jest bardzo szczęśliwa i o co tu chodzi jeżeli o finanse to kto chce niech pomoże, a nie roztrząsać sprawy ,która jest jej sprawą osobistą była sprawna umysłowo wiedziała co robi ,a co do wieku czy te dzieci wychowa ? to pytanie trudne jestem pewna ,że tak, bo co to 60 lat za 20 będzie miała 80,a dzisiejszych czasach szybko się dzieci usamodzielniają ! dadzą sobie na pewno radę . A nie rozumem tego żeby kogoś tak dołować i pisać ,że stara itd młode kobiety matki nie wychowują swoich dzieci bo zalatane do pracy itd nie jednokrotnie samotne i bez praktyki życiowej bez mężów , czasami sytuacje życiowe zmieniają się ,że dzieci same zostają i nikt się nad tym nie zastanowi, a rodzice giną czy oddają swoje dzieci do Domu Dziecka .W/g mnie ta Pani sam chce te dzieciątka wychować tylko jej trudno finansowo ,a możne tylko podziwiać ,że znalazł się ktoś kto się jej losem przejmuje – chciałbym takiego kolegę , BRAWO za taką postawę . A Tej Pani życzę aby tak dalej pięknie i młodo wyglądała co jestem pewna ,że na pewno ,a na marginesie moja mam ma 91 lat i ślicznie wygląda pełna wigoru i zdrowego rozumu co ma być to będzie i wspiera Tą panią jeszcze może mieć dużo radości i pomocy od dzieciaków . W wieku 80 lat nie wszystkie kobiety to staruszki !

pati25

9 lat temu

Dzisiaj w gazecie jest trochę więcej szczegółów.To było in vitro.Z tym,że komórka jajowa od innej kobiety

Tess

9 lat temu

Dziwne czasy. Nie sądzę aby ta ciąża przypadkowa, kobieta leczyła się hormonalnie. Ale mam nadzieję, że znajdzie się pomoc dla tych dzieci. Widziałam dzieciątka, są urocze. Pomagamy uchodźcom, co też jest dobre. Dlatego myślę, że tej rodzinie też powinno się pomóc.

dulcynea

9 lat temu

To trudna sprawa, szkoda mi tej kobiety, choć myślę że jest szczęśliwa.
Ale chyba nie myślała co będzie za 10 lat. Matek w trudnej sytuacji jest wiele, gdzie pomoc dla nich.
Ale komentarze na ten temat są obrzydliwe (nie na naszym forum).

filodendron 2

9 lat temu

Sirenko, naprawdę czytałam na temat tej kobiety w internecie mnóstwo nienawistnych komentarzy, kobiety pisały ,żeby nie dawać pieniędzy na dzieci tej kobiecie , bo one nic od państwa nie dostały i nie mogły znieść,że ta kobieta ewentualnie mogłaby coś dostać.
A jeżeli ona naprawdę ma jeszcze czynne jajniki? Myślę ,że powinien na ten temat wypowiedzieć się jej lekarz.

sirena46

9 lat temu

Filo co Ty piszesz kto tej kobiecie zazdrości, że dostanie od państwa za darmo pieniądze. Niech uzyska pomoc. Chodzi o to, że nie pomyślała wcześniej o konsekwencjach swoich decyzji przecież to nie jest nastolatka.Tym bardziej jeżeli to było zapłodnienie in vitro wiedziała, że nie będzie mogła liczyć na pomoc ojca.
Z tego co czytałam opiekuję się jeszcze schorowaną matką więc jej sytuacja jest nie wesoła.

filodendron 2

9 lat temu

Moim zdaniem – państwo i Kościół powinny pomóc tej kobiecie- państwo każe się rozmnażać ,żeby miał kto pracowac na emerytów, Kościół ze względów religijnych. Teraz dzieci są na świecie i nikt nie chce tej kobiecie pomóc. Teraz już jest nieważne ,czy ta kobieta była odpowiedzialna, czy też nie – dzieci już są na świecie i już za późno na takie gadanie ! Suczce z małymi się pomaga a dlaczego kobiecie nie?
Mam wrażenie ,że kobiety są przeciwko tej kobiecie dlatego, że boją sie ,że ona dostanie od państwa za darmo te pieniądze na dzieci a one musiały ciężko na to zapracować.Cóż, stało się i te dzieci nie są dziećmi drugiego gatunku. Dobrze by było, żeby inne starsze panie nie brały z tej kobiety przykładu, bo kto te dzieci będzie wychowywał.

Aneczka2015

9 lat temu

Dla mnie to egoistyczne zachowanie. Ta Pani decydując się na dzieci w tym wieku i w takiej sytuacji materialnej myślała tylko o sobie a nie o dzieciach.

pati25

9 lat temu

Ta kobieta chyba nyślała o sobie,a nie o dzieciach.O ich przyszłości.Chyba zdawała sobie sprawę,że trudno jej będzie wychować dziecko mając tylko 1200 zł

Mindi

9 lat temu

Ja takze myślę o tych dzieciach, przecież nawet gdy ta pani będzie zdrowa to gdy dzieci będą szły do szkoły to na wywiadówki będzie przychodziła jak babcia. Urodziłam dziecko sporo po trzydziestce i już u syna w szkole czułam się skrępowana przy innych młodziutkich mamach. Jeśli to przypadek ta ciąża nieplanowana to chylę czoła, choć w tym przypadku wiemy, że to nie jest możliwe.

eve

9 lat temu

jesli cos widze na nie w postawie tej kobiety,to to ze jest w wieku ze bedzie babcia dla swoich dzieci,chcac byc koniecznie matka mozna przeciez adoptowac dziecko,tyle ich osieroconych na to czeka i mozna bylo sie na to wczesniej zdecydowac w pelni sil zyciowych,na ale moze nie powinnam osadzac

eve

9 lat temu

Kazda kobieta chce doswiadczyc macierzynstwa i niektorym jest to dane w poznym wieku,ze bardziej sa jak babcie dla swoich dzieci,ale uwazam ze pieniadze nie moga byc przeszkoda aby byc matka,zawsze mozna je zarobic i podziwiam determinacje tej kobiety ,ktorej dzieci mogly urodzicsie chore a jednak podjela wwwyzwanie

Sirena46

9 lat temu

Ja natomiast nie podziwiam tej kobiety. Czy Ona pomyślała o tych dzieciach i czy jest je w stanie sama wychować ? Już wiemy, że nie da rady, a co będzie dalej czas pokaże.

eve

9 lat temu

jestem pelna podziwu dla odwagi tej kobiety ,jednak macierzynstwo moze byc pozne bardzo tez

Zostaw komentarz