Kuchnia Najnowsze Zdrowa dieta

5 sposobów, dzięki którym pozbędziesz się uczucia głodu

jedzenie

Kontrolujesz to, co jesz, starasz się być aktywna, pomimo tego odczuwasz ciągły głód, który uniemożliwia ci osiągnięcie idealnej sylwetki.

Jak walczyć, by pozbyć się uczucia głodu? Oto kilka niezastąpionych rad, które pomogą ci wygrać te nierówne zmagania.

Regularność posiłków

Regularne posiłki to podstawa każdej diety. Pamiętaj, że ważne jest to, by jeść co najmniej 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasowych. Pierwsze dni mogą okazać się trudne, jednak jeśli będziesz konsekwentna, twój organizm przyzwyczai się do nowego grafiku, w konsekwencji czego, przestaniesz odczuwać głód. Zamień białe pieczywo na razowe, biały ryż na ciemny, puste kalorie na warzywa i owoce i pamiętaj – jedz mniej, a częściej.

Warzywa kontra głód

Warzywa będą idealnym kompanem w twojej walce o idealną sylwetkę. W przeciwieństwie do owoców nie zawierają cukrów, które sprzyjają odkładaniu się nadmiernych kilogramów, zazwyczaj tam, gdzie są one całkowicie zbędne. Gdy poczujesz głód, zamiast po czekoladkę, banana, sięgnij po marchewki, ogórki czy paprykę, oczywiście bez żadnych dodatków, np. w postaci sosu. Warzywa są również skarbnicą witamin, dlatego pomogą ci w utrzymaniu zdrowej, smukłej sylwetki, ale również wpłyną pozytywnie na wygląd twojej skóry oraz samopoczucie.

Błonnik pilnie poszukiwany!

Błonnik wchłania wodę, dzięki temu powoduje uczucie sytości. Poza tym wspomaga przemianę materii, przyczynia się do blokowania w mózgu receptorów odpowiedzialnych za odczuwanie głodu, ale również usuwa z przewodu pokarmowego substancje rakotwórcze. Błonnik znajdziesz między innymi, w razowym pieczywie, marchwi, brokułach, cytrusach.

Zapij głód

woda

Odpowiednie nawodnienie organizmu, nie tylko podczas diety, jest niezwykle ważne. Istotne jest to, by odrzucić wszystkie napoje gazowane i słodkie, które potęgują uczucie głodu. Natomiast, gdy chcesz je wyeliminować, wybierz wodę. Dorosły człowiek powinien wypijać 1,5 l wody na dobę. Woda wypełnia żołądek, dając uczucie sytości, dzięki temu bez problemu pożegnasz się z ciągłym odczuwaniem głodu i niezdrowymi przekąskami.

Pamiętaj o ruchu

Siedzenie cały dzień przed telewizorem nie sprzyja ani twojemu ciału, ani twojemu nastrojowi. Bierne spędzanie czasu potęguje uczucie głodu. Chęć ciągłego podjadania możesz zniwelować, wychodząc na świeże powietrze. Kolejny serial zastąp spacerem, jazdą na rowerze czy bieganiem. Twoja sylwetka będzie Ci wdzięczna, kiedy zaoferujesz jej choć niewielką dawkę ruchu. Uczucie głodu zniknie. A Ty poczujesz się szczęśliwsza.

Autor: Sylwia Stankiewicz

Komentarze (7)

ewalub

6 lat temu

Ja zapijam głód, a raczej chęć podjadania. Nie zawsze się udaje, ale się staram. W domu normalnie udaje mi się pilnować diety, ale właśnie na rodzinnych spotkaniach czy podczas wizyty u rodziców moja silna wola przegrywa z łakomstwem

Mindi

6 lat temu

Coraz trudniej utrzymać mi wagę. Ostatnio dużo leżę, podjadam na rodzinnych spotkaniach i znowu waga poszła w górę a mam kilka imprez przed sobą i bardzo chciałabym mniej ważyć. Spróbuję wykorzystać te porady, mam nadzieje, że to będzie dobry początek, który uda mi się dłużej utrzymać.

pati25

9 lat temu

Dobre podpowiedzi dla osób,które starają się oszukać głód.Ja wodę piję,ale nie po to aby oszukać głód.Bo rzadko kiedy mam to uczucie.Pomimo tego stosuję to dla zdrowia.

Sirena46

9 lat temu

Jak widać sposoby na oszukanie głodu są niby proste, ale gorzej jest je wcielić w życie. Woda według mnie to najprostszy sposób na pozbycie się uczucia głodu. Tym bardziej, że powinniśmy ją pić codziennie.

drobina

9 lat temu

Dobre podpowiedzi. Sama także je stosuję, ale dopiero od czterech lat – przedtem różnie z tym bywało. Najtrudniej było zaprzyjaźnić się z wodą. Kiedyś piłam jej bardzo mało. Ciężko przychodziło mi przestawienie się na większą ilość płynów. Chyba między innymi dlatego miałam kłopoty z krążeniem. W końcu sama się przekonałam, że wodą można nie tylko oszukać głód, ale także skutecznie walczyć z przekąskami między posiłkami.

Tess

9 lat temu

Mądre podpowiedzi. Ja tak robię, gdy jestem ciągle głodna to często piję wodę i jem owoce i warzywa. Dobrze zjeść także jako, dłużej syci.

Emilly27k

9 lat temu

Piję wodę i wtedy nie myślę o głodzie. Podczas letnich dni warto jeść zupy krem, które są smaczne i pożywne.

Zostaw komentarz