Od jakiegoś czasu czujesz się samotna i opuszczona. Masz wrażenie, że cały świat obrócił się przeciwko Tobie. Masz dość zaistniałej sytuacji i bardzo chciałabyś zmian. Zatem, do dzieła!

Musisz wiedzieć, że w aż 80% to Ty masz wpływ na swoje życie, dojrzalakobieta.pl i samopoczucie. Kiedy zostajemy sami w opustoszałym mieszkaniu, nagle odczuwamy trudna do opisania pustkę, która towarzyszyć nam może przez kilka dobrych miesięcy, a czasami nawet przez resztę życia. Jednak samotni nie pozostajemy nigdy. Wszak zawsze otaczają i otaczać nas będą ludzie. Samotnymi stajemy się na własne życzenie – odcinając się od świata rzeczywistego oraz uciekając w świat mglistych wspomnień. Bowiem samotność to stan duszy.

Doceń swoje otoczenie

Człowiek jest istotą społeczną i fakt ten naukowcy potwierdzili już dawno temu. Jesteśmy stworzeniami stadnymi – szanse na przetrwanie oraz funkcjonowanie gwarantuje nam uczestnictwo w życiu grupy do jakiej przynależymy. Nie narzekaj więc, że dzieci zbyt rzadko Cię odwiedzają. Z pewnością robią to zawsze, kiedy mają ku temu sposobność. Pamiętaj, że mają one już swoje własne rodziny, o które muszą się troszczyć oraz chodzić do pracy. Ty lata aktywności zawodowej masz już dawno za sobą. Tak więc długie przebywanie na emeryturze może sprawić, że zapomnisz o tym jak niewiele czasu mamy dla siebie i rodziny jeśli podejmujemy pracę zarobkową.

Poznawaj ludzi

Jeśli jednak czujesz się z tego powodu osamotniona – dlaczego nie spotykasz się z przyjaciółmi w swoim wieku? Wszak w okolicy z pewnością ktoś taki się znajdzie. W dwójkę, a nawet i większą grupą – zawsze raźniej. Łączy was w końcu doświadczenie, prawdopodobnie podobny pogląd na świat, a może nawet i zainteresowania! W godzinach okołopołudniowych można spotkać wiele starszych osób spacerujących po parku lub wypoczywających na pobliskich ławeczkach. Wystarczy przełamać nieśmiałość, przysiąść się i zacząć rozmowę! Potem będzie już z górki.