W letnie upały nie wolno zapominać o piciu sporych ilości wody. Jest nam wszystkim niezbędna do życia, warto więc wiedzieć coś więcej o jej znaczeniu dla naszego organizmu. Czym się różni woda mineralna od źródlanej?

Czy Polacy lubią wodę?

Polacy w ciągu jednego roku wypijają około 2 miliardów wody. Rynek wody ciągle się rozwija, co rusz słychać w mediach zalecenia picia wody zamiast soków czy napojów kiepskiej jakości. Furorę w naszym kraju zrobiły wody smakowe, jednak nie są one odpowiednie dla każdego.

Woda symbolizuje życie, płodność oraz oczyszczenie. I tak właśnie jest, bez wody człowiek może przeżyć jedynie kilka dni. Pijąc wodę, dbamy zarówno o swoje zdrowie, jak i wygląd oraz samopoczucie.

Woda a przepisy

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej zmieniły się przepisy dotyczące klasyfikacji wód. W pamięci konsumentów utrwaliło się, iż woda mineralna to taka, która zawiera bogactwo ważnych dla zdrowia człowieka składników i która przeznaczona jest do picia w celach odżywczych, dietetycznych i profilaktyczno-zdrowotnych.

Wraz ze zmianą przepisów, zmieniła się też definicja wód. Woda mineralna może być produkowana ze zwykłej wody, która nie musi mieć początkowo żadnych składników mineralnych. Warto zaznajomić się szczegółowo z definicjami obu wód, aby potem móc mądrze wybierać.