sposoby-na-poprawe-nastroju

Każda kobieta czasem miewa gorszy dzień. Gdy nasz humor jest nie najlepszy,  pojawiają się problemy z koncentracją, a nasza wydajność w pracy ulega wyraźnemu spadkowi. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na poprawę nastroju.

Przyczyny złego samopoczucia bywają różne, od sprzeczki partnerem, poprzez poplamienie ulubionej bluzki, na nieprzyjemnej obsłudze w banku skończywszy.  Niezależnie od tego, co złego wydarzyło się w ciągu dnia, możesz położyć się spać w dobrym humorze.  To, jak zakończy się doba,  zależy tylko od ciebie!

Sposoby na poprawę nastroju – rozmowa z przyjaciółką

Czujesz, jak wzbierają w tobie negatywne emocje? A może wręcz przeciwnie,  dopadł cię smutek? Zadzwoń do przyjaciółki i umów się z nią w kawiarni. Czasem wystarczy wyrzucić z siebie wszystko to, co zaprząta nam głowę, by poczuć się lepiej. Mając przy sobie bliską osobę, której możesz zaufać, warto zwierzyć się ze swoich rozterek.  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoja przyjaciółka spojrzy na problem z zupełnie innej perspektywy i wspólnymi siłami uda wam się znaleźć rozwiązanie.  Szczera rozmowa z drugim człowiekiem sprawia, iż jest nam lżej.

 

Kup sobie drobiazg

Kupowanie ubrań za każdym razem, gdy dopadnie cię chandra, z pewnością nie jest dobrym rozwiązaniem, ale od czasu do czasu warto sprawić sobie drobną przyjemność. Masz kiepski nastrój? Wracając z pracy, wstąp do pobliskiej galerii handlowej i kup sobie jakiś drobiazg. Może to być książka, która w Internecie zbiera same przychylne recenzje.  Do poprawy nastroju przyczynić może się też zakup kolorowego lakieru do paznokci w soczystym odcieniu.

Pyszny deser

Na co dzień dbasz o linię i szerokim łukiem omijasz cukiernie? Kiepski nastrój to doskonała okazja, żeby zrobić wyjątek od reguły i kupić ulubione ciastko z kremem.  Jedząc łakocie, delektuj się ich smakiem i nie myśl o konsekwencjach. Jedna napoleonka jedzona raz na pół roku z pewnością ci nie zaszkodzi.  Cukier  to najprostsza metoda na poprawę humoru. Po zjedzeniu kilku kostek czekolady, w naszym organizmie wzrasta poziom endorfin, zwanych też hormonami szczęścia.

pyszny-deser

Wieczór z dobrym kinem

Sprawdzone sposoby na poprawę nastroju obejmują również seanse filmowe. Na co dzień nie masz zbyt wiele czasu na drobne przyjemności. Po pracy robisz zakupy spożywcze, następnie gotujesz obiad dla całej rodziny i myjesz naczynia. Tym razem zrób coś dla siebie. Twoja rodzina z pewnością nie ucierpi na tym, jeśli raz na jakiś  czas zamówisz pizzę, a sama zrobisz sobie seans filmowy. Produkcja twojego ulubionego reżysera  pomoże ci przenieść się choć na chwilę do innej rzeczywistości.   To świetne rozwiązania, zwłaszcza gdy nie potrafisz zapomnieć o sytuacji, która wyprowadziła cię z równowagi. Atrakcyjna fabuła pozwoli ci zrelaksować się po ciężkim dniu i nabrać dystansu do kłopotów.  Gdy emocje opadną, istnieje duże prawdopodobieństwo, że problem stanie się zdecydowanie mniejszy. Nerwy i stres sprawiają, że drobne zmartwienia urastają do rangi wielkich kłopotów, podczas gdy ich rozwiązanie jest stosunkowo proste.

 

Zabawa ze zwierzakami

Istnieją różne sposoby na poprawę nastroju, obcowanie ze zwierzętami to jeden z nich. Gdy jest ci smutno i źle, wyprowadź na spacer swojego psa. Możesz też wziąć na ręce papugę lub chomika.  Zwierzęta to najlepsi terapeuci, ich bezinteresowna miłość pozwala rozładować napięcie, a wspólne zabawy wnoszą mnóstwo radości do naszego życia.  Udowodniono, iż osoby, które na co dzień poświęcają swoim pupilom sporo uwagi, rzadziej zmagają się z depresją. Czyż może być coś wspanialszego niż zwierzak, który tuli się do swojego właściciela lub liże go po rękach?

Żadna rozrywka nie poprawiła twojego wisielczego nastroju? To nic, jutro wstanie nowy dzień,  a wraz z nim pojawią się nowe szanse na pozytywne emocje.  Czasem warto wziąć przykład ze Scarlet O`Hara, która zwykła mawiać: „pomyślę o tym jutro”. Z niektórymi zmartwieniami trzeba się po prostu przespać, aby znaleźć rozwiązanie problemów.

Marlena