Najnowsze Psychologia

Poznaj mnie po zapachu perfum

perfum

Perfumy są niczym nasze ubranie. Otulają ciało zapachem, który towarzyszy nam w ciągu dnia i wieczorami. Po zapachu perfum można nieco poznać drugiego człowieka. W czym tkwi tajemnica aromatów?

Zapach perfum

Wszyscy, którzy oglądali lub czytali Pachnidło pamiętają głównego bohatera, który dla zapachu był w stanie zrobić wszystko. Aromaty tak działały na jego zmysły, że wciąż poszukiwał idealnej woni. Zapach perfum to kwestia indywidualna. Perfumy kultowej marki nie każdemu przypasują. Dla jednej osoby będą niezwykłe a dla drugiej nie do zniesienia. Nos jest bardzo wrażliwym narządem, dlatego reaguje na bodźce, których mu dostarczamy. Zapach perfum może powiedzieć nam więcej o człowieku, niż się tego spodziewamy.

Poznaj mnie po zapachu…

Nuty zapachowe odpowiadają w pewnym stopniu naszym cechom osobowości. Nie bez powodu wybieramy określone perfumy. Ich zapach jest formą wyrażenia naszego temperamentu i charakteru. Perfumami możemy także wysłać odpowiedni sygnał do drugiej osoby. Perfumy składają się z kilkuset substancji, które tworząc jedną całość, mają uwodzić nas swoim zapachem, otulając nasze ciało. Najważniejsze są trzy główne nuty perfum – serca, głowy i nuty bazowe.

Niepoprawna romantyczka

Kobieta romantyczna, uwielbiająca podkreślać swoją kobiecość, wybierze perfumy kwiatowe. Zapach kwiatów może powiedzieć nam o tym, że kobieta jest zabawna, słodka i pewna siebie. Słodkie nuty są aż przesycone romantyzmem, choć kobiety nie zawsze się do niego przyznają. Współczesne zapachy kwiatowe cechują kobiety nowoczesne.

Niezależna optymistka

Optymizm to wspaniała cecha, którą doskonale podkreślają zapachy cytrusowe. Kobiety aktywne, spontaniczne i pełne humoru oraz energii zazwyczaj wybierają orzeźwiające nuty zapachowe. Szukając kobiety niezależnej i naturalnej warto zwrócić uwagę na cytrusy i morskie aromaty. Zwolenniczki takich perfum są radosne i pełne optymizmu każdego dnia.

Odważna i orientalna

Zapachy orientalne są wyrafinowane i oryginalne. Cechują osoby odważne, które nie boją się wyzwań. To perfumy dla typowej kobiety sukcesu. Dodają pewności siebie i oznajmiają światu o naszej pozycji oraz władzy. Orientalne nuty są dość ciężkie, więc nie każda kobieta jest ich zwolenniczką.

Pewna siebie i wytrwałaperfum

Pewność siebie i wytrwałość to bez wątpienia cechy kobiety nowoczesnej. O tym powiedzą nam zapachy drzewne i szyprowe. Dojrzała kobieta idealnie będzie się czuła w takich perfumach. Ziemiste aromaty są zmysłowe. Ich zapachem otaczają się kobiety uparte ale kochające i pełne ciepła.

Zapach perfum jest sposobem na podkreślenie naszej osobowości. Odpowiednie nuty mogą uwydatnić nasz charakter czy pomóc w uwiedzeniu mężczyzny. Bez wątpienia zapach może oczarować. Jest w tym trochę magii i chemii, która w tajemniczy sposób nas zachwyca.

Katarzyna Antos

Komentarze (6)

ewalub

2 lata temu

Nie mam ulubionego zapachu. Często zmieniam perfumy, zazwyczaj stosuję te, które dostanę w prezencie.

    linea

    2 lata temu

    A ja mam kilka swoich ulubionych. Ale oczywiście też dostałam je w prezencie od męża. Sama raczej nie kupuje perfum. Zawsze jest okazja aby dostać je w prezencie.
    Ja zresztą również kupuję perfumy swojemu ukochanemu.

Emilly27k

3 lata temu

Nie mam problemów jeśli chodzi o zapach kobiecy. Testowałam wiele perfum. Za każdym razem jest inaczej z zapachem czy perfum bądź dezodorantów. U mnie to jest połączenie optymistki z romantyczką. 🙂

Mindi

3 lata temu

Lubię testować różne zapachy. Jednak na stałe mam perfumy kwiatowe, wygląd na to, że jestem romantyczką. Ale chaiałabym być optymistką, więc poszukam cytrusowych nut. Szkoda, że nie ma po kilka przykładów perfum w danych grupach.

eve

3 lata temu

ja lbie generalnie slodko-owocowo orinetlane zapachy, takie wymieszane nuty glowy i serca wiec trudno mi sie ujednolicicc i dopasowac do jednej lini zapachowej np ,tylko kwiatowe, tylko owoce czy orientalne ,lubie tez nowe syntetyczne zapachy, takie oryginalne zmyslowe

Tess

3 lata temu

Nie znam się na perfumach, nie mogłam ich używać bo się źle czułam po użyciu. Czasami dochodzi miły zapach i przykro mi, że ja nie mogę. Musi mi wystarczyć mydło i dezodorant bez zapachu wyraźnego. Ale będę się kierowała tym artykułem jak będę kupowała prezenty.

Zostaw komentarz