Jesienne ognisko

Z rozrzewnieniem wspominasz czasy, gdy wraz ze znajomymi siedziałaś przy ognisku, śpiewając szanty? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to powtórzyć. Musisz tylko znaleźć miejsce, w którym zgodnie z prawem możesz rozpalić ognisko i zaprosić przyjaciół. To doskonała okazja, żeby spotkać się ze znajomymi, nie wydając fortuny na kolację. Wystarczy kupić kiełbasę, ziemniaki, chleb, musztardę, keczup oraz napoje. W gronie przyjaciół możecie przypomnieć sobie stare piosenki lub odśpiewać najnowsze przeboje. Dobra zabawa gwarantowana! Boisz się, że twój pomysł spotka się z brakiem przychylności ze strony sąsiadów? Uprzedź ich wcześniej o planowanym ognisku, będą mieli czas na zdjęcie prania i zamknięcia okien.

Długie jesienne wieczory sprzyjają nadrabianiu książkowych zaległości. Wreszcie masz czas, żeby przejrzeć zaległą prasę i obejrzeć filmy, które cię zainteresowały. Czy może być coś przyjemniejszego od popołudnia spędzonego pod ciepłym kocem, z filiżanką gorącej czekolady w dłoni i ciekawą powieścią w drugiej? Fikcja literacka pozwoli ci oderwać się od problemów i spojrzeć na życie z innej perspektywy. Czasem pod wpływem książki powracamy do dawnych pasji. Książki nie tylko stanowią formę rozrywki, wiele z nich skłania do refleksji i zmiany swojego życia na lepsze.

Nauka języków obcych

Upały nie służą poszerzaniu wiedzy. Gdy żar leje się z nieba, zmniejsza się zdolność do koncentracji, nasz mózg przyjmuje mniejszą ilość informacji. Nie bez powodu wakacje przypadają na lipiec i sierpień. Jeśli od dawna chciałaś się nauczyć hiszpańskiego, to teraz jest na to odpowiednia pora. Wystarczy zapisać się na kurs i systematycznie uczęszczać na zajęcia. Lato sprzyja błogiemu lenistwu na łonie natury, toteż trudno się zmobilizować do nauki. Szarobury krajobraz za oknem nie odciąga naszej uwagi od nowych słówek, gramatyki czy czasów. Na naukę nigdy nie jest za późno. Uważasz, że na kursy językowe uczęszczają wyłącznie młodzi ludzie? Nic bardziej mylnego!

Jesienią możesz sobie pozwolić na długie, aromatyczne kąpiele z książką w ręku. Dopadła cię chandra? Humor z pewnością poprawi ci płyn do kąpieli, który zawiera naturalne olejki eteryczne uzyskane z owoców cytrusowych. Chcesz przegnać czarne myśli? Podczas wizyty w drogerii przyjrzyj się olejkom oraz solom o zapachu werbeny, mandarynki i pomarańczy. Stresujesz się reorganizacją w firmie? Lawenda stanowi balsam na zszargane nerwy. W sklepie nie znalazłaś płynu do kąpieli o tym wyjątkowym zapachu? Odwiedź sklep zielarski i kup suszoną lawendę. Po powrocie do domu przygotuj napar. Po przecedzeniu możesz wlać go do wanny i cieszyć się zmysłowym zapachem lawendy.

To, jak przeżyjesz nadchodząca jesień, zależy tylko od ciebie! Możesz korzystać z jej uroków lub poddać się przygnębieniu. Warto jednak odkryć jasne strony jesieni, ponieważ optymiści żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem.