zegarki

Dawniej zegarek służył tylko odmierzaniu czasu, dziś stanowi gadżet a nawet biżuterię. Przeglądając najnowsze trendy, wybraliśmy najmodniejsze zegarki w tym sezonie.

Strażnik czasu czyli zegarek

Zegarek to wspaniały wynalazek, dzięki któremu możemy odmierzać czas. W dawnych latach, przedmiot ten służył wyłącznie do tego celu. Najbardziej popularne były wówczas zegarki kieszonkowe. Przedmiot do pomiaru czasu towarzyszył mężczyznom, którzy nosili zegarki ukryte w kieszeniach kamizelek i marynarek. Wraz z rozwoje technologii i zmieniającymi się potrzebami, powstawały coraz to nowe rodzaje zegarków. Wciąż jednak prym wiódł zegarek, który można było zabrać wszędzie, czyli ten kieszonkowy lub zakładany na rękę. We współczesnym świecie, tradycyjne zegarki jako typowe przyrządy wyznaczające czas, zastąpiły nowoczesne komputery, telefony i tablety.

Najmodniejsze zegarki w tym sezonie

modne-zegarki

Moda się zmienia, ale gadżetem, który pojawia się w każdych trendach jest zegarek. Choć dziś zupełnie inaczej traktujemy ten przedmiot. Ma on wciąż wielu zwolenników, którzy wykorzystują go jako element stylizacji. Zegarek stał się bowiem modnym dodatkiem. Dla panów pozostaje często oznaką wysokiego statusu materialnego czy wyznacznikiem bycia trendy. Kobiety zaś, traktują zegarki raczej jako biżuterię czy ważną część składową całego looku. W obecnym sezonie modne są zarówno te klasyczne jak i nowoczesne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór modeli jest ogromny, tak samo jak półka cenowa. Możemy zainwestować w drogi zegarek, który będzie służył nam przez lata i pasował do większości strojów, lub wybrać kilka tańszych, ale różnorodnych. Klasyka w postaci połączenia bieli i czerni nigdy nie umiera. Zestawienie tych barw pojawia się także na zegarkach, szczególnie na tarczy. Skórzany, czarny pasek dodaje klasy i elegancki. Taki zegarek na pewno przypadnie do gustu osobom, które preferują styl klasyczny i monochromatyczny. Warto poszukać ciekawej tarczy, z wzorem w paski, pepitkę czy kratę, modną w sezonie jesiennym. Wzór przyciągnie uwagę i dopełni stylizację, nie przytłaczając jej. Niezwykle trendy są także metalowe zegarki, na grubych lub delikatnych bransoletach w kolorze srebra lub złota. Panie będą zachwycone tarczami, które zdobią kryształki. Fanki błyskotek pokochają taki gadżet, który doda blasku nawet najbardziej skromnej stylizacji. Zegarki w stylu retro również są na czasie, pasuj,a szczególnie do stylu boho, dlatego warto poszukać ich w sklepach. Miłośnicy kolorów mogą wybierać spośród jednokolorowych zegarków na plastikowych czy gumowych i koniecznie szerokich bransoletach.

Katarzyna Antos