Artykuły Moda

Najmodniejsze wzory na wiosnę 2021

Najmodniejsze wzory na wiosnę 2021

Zdjęcie autorstwa The Lazy Artist Gallery z Pexels

Nie tylko kolory ubrań i ich faktura, ale także wzory odpowiadają za to, czy w danej rzeczy wyglądamy korzystnie. Printy bywają trudne do ogrania, niemniej warto dać im szansę, ponieważ potrafią odmienić całą stylizację. Przedstawiamy najmodniejsze wzory na wiosnę 2021.

Ubrania w pepitkę

Pepitka to print, który co roku powraca do nas w okresie jesienno-zimowym. Nosimy go na sukienkach, spódnicach, płaszczach i marynarkach. Tej wiosny ubrania w pepitkę również są modne, przy czym sieciówki stawiają na intensywne odcienie oraz pastele.

Romby w wiosennych trendach

Romby na swetrach, bezrękawnikach i koszulach wierzchnich są dość często spotykane tej wiosny. To kolejny print, który automatycznie wiążemy z chłodniejszą porą roku. Tym razem projektanci zadbali jednak o to, aby romby swoją jasną kolorystyką nawiązywały do wiosny i wnosiły trochę optymizmu w naszą szarą codzienność.

Kwiaty na jasnych tłach

Kwiaty nigdy nie przestają być modne. Jednak w zeszłym roku wiosną nosiliśmy ciemne kwiaty na ciemnym tle. Tym razem to się zmienia. Najmodniejsze są kwiaty na białych tłach. Te mogą być drobniejsze i tworzyć łączki lub być większe i nieco nas poszerzać. Kwiaty na jasnych tłach bardzo ładnie prezentują się w zestawieniu z ciemnymi włosami. Rozświetlają twarz i nadają jej promiennego wyglądu.

Tie-dye pozostaje w trendach

W zeszłym roku z powodu pandemii tie-dye stał się bardzo modny. Projektanci mówili, że w ten sposób chcieli wlać w nasze serca odrobinę optymizmu i radości. Specjaliści od mody twierdzili, że w tym roku tie-dye staje się passe. Jednak ten wzór tak bardzo przypadł do gustu klientom sieciówek, iż pozostaje z nami na dłużej. Najmodniejszy jest tie-dye w pastelowym wydaniu.

Pionowe cienkie paski

Pionowe paski wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. Dobrze, aby były cienkie, wówczas prezentują się dobrze także na krąglejszych sylwetkach. Parę lat temu bardzo modne były pionowe cienkie paskie w błękitno-białym wydaniu. W tym roku nie ograniczamy się tylko do koloru niebieskiego. Często można spotkać koszule w pionowe paski we wszystkich odcieniach tęczy. Modne są też rozwiązania typu color blocking. Krótko mówiąc, lewy rękaw jest w błękitne paski, prawy w różowe, lewa część koszuli w żółte, a prawa w zielone.

Etniczne wzory

W sieciówkach można spotkać coraz więcej ubrań we wzory azteckie, arabskie oraz indyjskie. Często pojawiają się one na koszulach oraz sukienkach maxi. Kolorystyka ubrań w etniczne wzory jest bardzo szeroka i każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Geometryczne wzory inspirowane latami 70.

W latach 70. charakterystyczne były pewne wzory utrzymane w brązowo-pomarańczowej tonacji.  Teraz powracają one do łask i trzeba umieć je bardzo dobrze ograć, aby nie wyglądać w nich tandetnie. Pamiętajmy, że brąz i pomarańcz to trudne kolory, które pasują nielicznym.

Geometryczne wzory inspirowane latami 70.
Zdjęcie autorstwa Artem Beliaikin z Pexels

Białe sukienki z haftem angielskim

Haft angielski to perforacje obszyte nitkami w tym samym kolorze, które układają się w kwiatowy wzór. Takie dziurki wyglądają bardzo romantycznie i często pojawiają się na białych oraz błękitnych sukienkach, których pojawiło się sporo w sieciówkach.

Wzory optyczne

Wzory optyczne mają to do siebie, że gdy patrzymy na nie, odnosimy wrażenie, że materiał się porusza. Niewątpliwie jest to ciekawe rozwiązanie. Aby nie mieć problemów ze stylizacją tego typu ubrań, najlepiej jest postawić na sukienkę we wzory optyczne.

Ubrania w pastelową kratę

Krata to także print przynależny jesieni, który tej wiosny został przemycony w dużej ilości do popularnych sieciówek.  Teraz jednak ten wzór doczekał się nowego, lżejszego wydania. Modne są ubrania w pastelową kratę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *