moda-biurowa-latem

Moda biurowa, szczególnie w miejscach gdzie obowiązuje dress code rządzi się swoimi prawami. O ile podczas chłodniejszych miesięcy odpowiedni ubiór nie jest dla nas dużym problemem, to kiedy dochodzi do upałów które w tym momencie nas dotykają, stworzenie wygodnej oraz eleganckiej stylizacji do pracy staje się nie lada problemem.

Praktyczne porady dotyczące letnich biurowych stylizacji

Każda z nas powinna zdawać sobie sprawę, iż noszenie skąpych strojów czy odkrytych butów, szczególnie jeśli pracujemy w banku, korporacji, lub instytucji publicznej, jest nieodpowiednie. Niestety biuro nie jest odpowiednim miejscem na testowanie letnich stylizacji, dlatego też nawet jeśli temperatura przekracza 300 nie możemy pozwolić sobie na roznegliżowane zestawy ubrań. Pamiętajmy jednak, że do kategorycznie zakazanych elementów garderoby w każdej pracy należą tylko: ubrania w jaskrawych, neonowych kolorach, długość mini, odkryte ramiona oraz dekolt, ubrania z siatki, hawajskie koszule itp. Wszystkie te obostrzenie nie oznaczają jednak, że jesteśmy zmuszone do noszenia ciemnych, długich spodni i spódnic oraz białych koszul z długim rękawem zapinanych pod szyję.

Najistotniejszą kwestią na którą musimy zwrócić uwagę podczas tworzenia letniej garderoby jest wybór odpowiednich tkanin, powinnyśmy postawić na: lekką wełnę, jedwab oraz miękkie dzianiny. Pazura każdej stylizacji mogą dodać wyraziste dodatki, jak na przykład: szpilki  w niecodziennym kolorze, charakterystyczna torebka, czy ciekawa biżuteria. W lipcu i sierpniu najlepiej jest całkowicie zrezygnować z ciemnych kolorów, lepiej jest zarezerwować je na jesień i zimę. Warto wybierać sukienki ciekawych, stonowanych barwach, ale wciąż takich które nawiązują do lata i temperatury za oknami klimatyzowanych pomieszczeń. Jeśli decydujemy się na koszulę, pamiętajmy że powinna być ona wykonana z lejącego się materiału, ciekawym urozmaiceniem byłoby w takim wypadku jej kobiece wykończenie, np. delikatnym haftem lub fantazyjnym zapięciem. Pamiętajmy o tym, aby sukienki oraz bluzki na ramiączkach przykrywać cienkim, krótkim żakietem. Istotne jest również dopasowanie długości spódnicy, nie powinna być ona krótsza niż 5 cm. powyżej  wysokości kolan.

Mamy nadzieję że tych kilka rad, które postanowiłyśmy Wam przedstawić pomogą Wam wybrać odpowiednią stylizację do biura.  Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które mogą Was zainspirować do zbudowania zarówno eleganckiej, jak i efektownej letniej garderoby.

zestaw-do-pracy-1

Źródło zdjęcia: Fashion PR. Żakiet i spódnica: Oodji, szpilki Primamoda

zestaw-do-pracy-2

Źródło zdjęcia: Fashion PR. Sukienka: Oodji, Buty: Primamoda

zestaw-do-pracy-3

Źródło zdjęcia: Fashion PR. Bluzka, Spódnica: Caterina, Buty: Primamoda

zestaw-do-pracy-4

Źródło zdjęcia: Fashion PR Bluzka: Oodji, Spódnica: Caterina, Szpilki: Primamoda