Psychologia

Kim jest współczesny Piotruś Pan?

współczesny Piotruś Pan

Kobiety często narzekają na współczesnych mężczyzn. Nie potrafią znaleźć partnera, z którym mogłyby stworzyć relację opartą na równości. Wielu facetów boi się odpowiedzialności i unika jej jak diabeł święconej wody. Kim jest współczesny Piotruś Pan i czy można go zmienić?

Brak męskich wzorców

Współczesny Piotruś Pan zazwyczaj pochodzi z rodziny, w której ojciec był nieobecny ciałem lub duchem. Wychowany przez matkę nie miał skąd czerpać męskich wzorców. W rezultacie nie ukształtował w sobie pewnych cech charakteru.  Tacy mężczyźni często są atrakcyjni dla kobiet, ponieważ można z nimi porozmawiać, dobrze się bawić i poczuć zrozumianą. Mają oni bowiem dobry kontakt ze swoją kobiecą cząstką, ale kiepski z męską.  Na dłuższą metę kobieta może być wściekła, że on nie bierze się za naprawianie cieknącego kranu, nie załatwia sprawy w spółdzielni etc.

Niedojrzałość emocjonalna

Piotruś Pan to typ mężczyzny, który nie dojrzał do bycia partnerem i ojcem. Często dobrze się z nim bawi i rozmawia. Jednak gdy chcemy zbudować głębszą relację opartą na odpowiedzialności, pojawiają się schody. Piotruś Pan nie chce rezygnować ze swojego niezobowiązującego trybu życia. Doskonale czuje się jako jednostka wolna, która sama decyduje o swoim czasie i chętnie przeznacza go na rozrywki.  Współczesny Piotruś Pan często ma problem ze znalezieniem stałego miejsca zatrudnienia, ponieważ szybko się zniechęca do wymagań, jakie stawia mu przełożony.

Unikanie odpowiedzialności

Piotruś Pan jako osoba niedojrzała emocjonalna nie jest w stanie brać na swoje barki odpowiedzialności. Często mówi, że zadzwoni, a potem milczy. Obiecuje, że znajdzie część do naszego samochodu, ale tego nie robi. Obiecuje, że wyremontuje twój salon, ale potem znajduje jakąś wymówkę. Unikanie odpowiedzialności to jego specjalizacja. Z kimś takim nie da się zbudować związku, ponieważ Piotruś Pan będzie też zapominał o obietnicach złożonych własnemu dziecku.

Współczesny Piotruś Pan jest atrakcyjny dla kobiet

Randki z Piotrusiem Panem to często najpiękniejsze chwile w życiu kobiety.  Jest ona szczęśliwa, ponieważ wreszcie ktoś wykazuje się spontanicznością i romantyzmem. Piotruś Pan zabiera kobietę nad rzekę, aby oglądać gwiazdy, organizuje dla niej karaoke i wiele atrakcji.  Jednak czar w końcu pryska, dzieje się tak, gdy kobieta zaczyna oczekiwać od niego chociażby namiastki odpowiedzialności i wcześniejszego planowania spotkań.

Piotruś Pan sam musi poczuć potrzebę zmiany

Kobiety często myślą, że zmienią Piotrusia Pana. Ich miłość sprawi, że on zechce nad sobą popracować i nauczyć się odpowiedzialności. Jednak jest to bardzo życzeniowe podejście. Jeśli rodzice nie ukształtowali w nim poczucia odpowiedzialności, to partnerka nie wychowa dorosłego mężczyzny. On może się zmienić, ale tylko wówczas, gdy sam tego zechce.  Tymczasem prowadzone przez niego życie jest bardzo wygodne, przez co opcja pracy nad sobą wydaje się mało prawdopodobna.

Współczesny Piotruś Pan to syn nadopiekuńczej matki

Bardzo często Piotruś Pan to efekt działań nadopiekuńczej matki. Ta boi się, że syn się połamie, więc nie pozwala mu chodzić po drzewach, przygotowuje dla niego posiłki, sprząta po nim, pierze mu skarpetki. W rezultacie jest on przyzwyczajony do czerpania z życia pełnymi garściami i przerzucania brudnej roboty na innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *