Kiedy nie powinnaś rezygnować ze stanika

Wraz z nastaniem upałów coraz więcej kobiet rezygnuje ze stanika, gdy wychodzi na miasto. Nie zawsze wygląda to estetycznie. Wszystko bowiem zależy od kreacji i okazji. Kiedy nie powinnaś rezygnować ze stanika?

W przypadku sukienek z miękkim dekoltem

Jeśli sukienka ma miękki, materiałowy dekolt, załóż pod nią stanik. Nic tak źle nie wygląda, jak brodawki odbijające się na materiale. A w przypadku miękkiego materiału masz to gwarantowane. Niektóre sukienki mają wszyte miseczki, wówczas można zrezygnować ze stanika, bo nic nie będzie prześwitywało.

W przypadku przeźroczystych bluzek

Cóż, oczywistością wydaje się niezakładanie przeźroczystych bluzek, gdy rezygnujesz ze stanika. Jednak nie wszyscy o tym pamiętają. W centrum miasta często można spotkać kobiety w białej bluzce lub w półprzeźroczystej, poliestrowej bluzce bez stanika lub w prześwitującym, koronkowym staniku.

W przypadku białej góry

Jeśli sukienka jest biała i nie ma wbudowanej miski, załóż stanik. To samo dotyczy wszystkich jasnych gór – zarówno tych od sukienek, jak i bluzek, topów etc.

W przypadku mocno wydekoltowanych kreacji

Jeśli masz głęboki dekolt w sukience lub bluzce, koniecznie załóż pod nią dobrze dobrany stanik, który zbiera piersi, ale nigdzie się nie odgina. Co nam po biustonoszu, który jest za szeroki lub za duży i gdy nachylamy się, wszystko z niego wypływa.

W przypadku zwykłych topów i bluzek

One zazwyczaj są miękkie, przylegające i w rezultacie odznaczają się na nich brodawki sutkowe. Nie wygląda to estetycznie, nawet gdy nie prześwituje ich kolor. Jeśli top ma wbudowane miski, możesz zrezygnować ze stanika.

Gdy idziesz do pracy

W pracy nie wypada zjawić się bez biustonosza. Nie tylko wygląda to mało profesjonalnie, co też naraża cię na chamskie i złośliwe komentarze kolegów oraz klientów.

Gdy idziesz do urzędu

W takich miejscach zwyczajnie nie wypada zjawić się bez stanika czy w bikini. Wynika to z szacunku dla instytucji państwowych.

Gdy idziesz do kościoła

Podniosły i religijny charakter tego miejsca  sprawia, że nie przystoi zjawić się w bluzce, pod którą nie ma stanika. Zawsze możesz wybrać odzież uszytą z bardziej przewiewnych tkanin, ale bieliznę musisz założyć.