Psychologia

Jaką rolę pełnią randki?

Jaką rolę pełnią randki

Randki to coś, co części osób kojarzy się ze stresem i wystawieniem siebie na ocenę. Inni z kolei czują ekscytację na samą myśl o spotkaniu. Jaką rolę pełnią randki? Jakie błędy bardzo często popełniamy na ich etapie?

Nie planuj wspólnego życia na początku znajomości

To normalne, że umawiamy się na randki w konkretnym celu. Chcemy poznać kogoś, z kim stworzymy związek. Jednak musimy zachować dalece posuniętą ostrożność. Po pierwszej randce nie należy planować wspólnego życia, zapraszać faceta na wesele swojej kuzynki, widzieć go ze sobą na rajskiej plaży w egzotycznym kraju. Nigdy bowiem nie wiemy, do czego randki doprowadzą. Nie ma więc sensu robić sobie nadziei, bo gdy coś nie wypali, będziemy niepotrzebnie cierpieć.

Randki służą wzajemnemu poznaniu i ocenie

Randki mają na celu lepsze poznanie drugiej osoby. Dzięki nim możemy się przekonać, czy ten przystojny facet do nas pasuje. Może się bowiem okazać, że jest strasznym nudziarzem, ma problem z alkoholem lub innymi używkami, nie umie zagrzać dłużej miejsca w pracy, jest seksistą etc. Krótko mówiąc, potrzeba trochę czasu, aby w pełni poznać drugiego człowieka w różnych sytuacjach. Na pierwszej randce zazwyczaj potrafi pokazać się ze swojej najlepszej strony. Jednak na czwartej mogą dojść do głosu jego wady, zwłaszcza gdy poczuje się nieco pewniej i zapomni o udawaniu kogoś innego. Ani ty, ani on na początku nie wiecie, dokąd zaprowadzi was ta znajomość. Nie ma więc najmniejszego sensu snuć daleko idących planów.

Nie naciskaj na faceta w sprawie deklaracji

Jeśli za szybko wyznasz facetowi miłość lub zaczniesz naciskać na deklaracje z jego strony, możesz go wystraszyć. Takie zachowanie trąci bowiem desperacją, a przecież sama unikasz osób, które ją wykazują.   Osoby zdesperowane są mało atrakcyjne jako potencjalni partnerzy.

Nie samą randką kobieta żyje

Pamiętaj, aby nie podporządkowywać swojego dotychczasowego życia randkom. Spotykaj się z przyjaciółmi, uprawiaj sport, czytaj książki, realizuj swoje pasje. Wiele kobiet pod wpływem randkowania przestaje być sobą i tylko czeka na jego telefon, ewentualnie zasypuje faceta wiadomościami. To nie najlepsze rozwiązanie, bo uwiązana na szyi mężczyzny kobieta jest dla niego mało atrakcyjna.

Bezpieczne randkowanie

Randki to czas lepszego poznawania drugiej strony. Pamiętaj, że ten przystojniak może okazać się psychopatą lub niezłym łajdakiem. Dlatego nie wpuszczaj go od razu do swojego życia. Nie mów na początku, gdzie dokładnie mieszkasz i pracujesz, bo możesz mieć potem spore problemy. A przecież zgłaszanie na policji sprawy o stalking to ostatnie, co chciałabyś robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *