PolskiePlaszcze.pl

Zima to pora roku, która często nastręcza nam trudności przy doborze garderoby. Musimy nie tylko trafnie zestawić ze sobą poszczególne elementy pod kątem estetycznym, ale też uwzględnić aspekt praktyczny. Niskie temperatury za oknem wymagają od nas założenia odpowiedniego okrycia wierzchniego. W naszym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni płaszcz na zimę.

Spis treści:

  1. Kiedy warto wybrać ciepły płaszcz na zimę?
  2. Jak dostosować grubość płaszcza do indywidualnych preferencji modowych?
  3. Jakie cechy powinien posiadać elegancki płaszcz?
  4. Jak dobrać zimowy płaszcz do typu urody?
  5. Jaki krój płaszcza pasuje poszczególnym typom sylwetki?
  6. Jak wybrać odpowiedni płaszcz na zimę? Różne długości okryć wierzchnich
  7. Dlaczego warto kupić polskie płaszcze zimowe?

Kiedy warto wybrać ciepły płaszcz na zimę?

ciepły płaszcz na zimę

PolskiePlaszcze.pl

Elementy garderoby, z których korzystamy na co dzień, warto dostosować do swojego trybu życia. Inny płaszcz na zimę sprawdzi się w przypadku kobiet, które w głównej mierze poruszają się pieszo, a innego potrzebują panie korzystające z samochodu. Nie istnieje zatem jedno uniwersalne okrycie wierzchnie. W sytuacji, gdy poruszamy się pieszo lub korzystamy ze środków komunikacji zbiorowej, powinnyśmy wybrać ciepły płaszcz damski. Dobrze, aby w jego składzie znalazła się wełna. Ta nie musi stanowić 100% wszystkich włókien, jednak już kilkadziesiąt procent czyni okrycie wierzchnie znacznie cieplejszym. Ciepły płaszcz na zimę powinien  również zawierać podszewkę, która stanowi dodatkową warstwę termoizolacyjną. Jeśli na co dzień przemieszczasz się samochodem, to wystarczy ci cieńsze okrycie wierzchnie, które ochroni cię przed mrozem podczas przejścia z pojazdu do budynku. Zakup bardzo grubego płaszcza może okazać się tutaj nietrafiony, ponieważ łatwo się w nim przegrzejesz, prowadząc auto.

 

Jak dostosować grubość płaszcza do indywidualnych preferencji modowych?

Wybierając grubość płaszcza, należy także uwzględnić swoje indywidualne preferencje i zwyczaje. Jeśli na co dzień nosisz kaszmirowe czy wełniane swetry, możesz postawić na cieńsze okrycie wierzchnie. Wynika to z faktu, iż swetry wykonane z naturalnych włókien bardzo dobrze chronią organizm przed wychłodzeniem. W rezultacie nie trzeba na nie zakładać grubego okrycia wierzchniego. Ciepły płaszcz przyda się natomiast tym paniom, które nie lubią lub nie mogą nosić swetrów. Wysoko wrażliwy centralny układ nerwowy sprawia, iż niektóre osoby odbierają sweter jako drapiący. W rezultacie tuż przy ciele powinny one nosić ubrania wykonane z przyjemnych tkanin. Niestety, koszula z wiskozy, choć jest przyjazna dla wrażliwej skóry, nie chroni przed zimnem, podobnie jak marynarka z bawełny czy lnu. Niemniej takie ubrania możemy nosić także zimą, zakładając na zewnątrz gruby płaszcz, który zapobiega wyziębieniu organizmu.

elegancki płaszcz

PolskiePlaszcze.pl

Jakie cechy powinien posiadać elegancki płaszcz?

Wybór płaszcza na zimę zależy również od tego, jaki zawód wykonujemy. Jeśli na co dzień mamy bezpośredni kontakt z klientem, wychodzimy na spotkania biznesowe, powinnyśmy postawić na eleganckie okrycie wierzchnie.  Tutaj sprawdzą się klasyczne kroje, które są lekko taliowane i tym samym podkreślają atuty kobiecej sylwetki. Elegancki płaszcz charakteryzuje się również tym, iż jest zapinany na guziki. Zamek błyskawiczny jest wprawdzie bardziej praktyczny, ale nadaje okryciom wierzchnim nieco sportowego charakteru. Decydując się na klasyczny krój płaszcza, warto zadbać o to, aby występował on w neutralnym kolorze. Na spotkanie biznesowe raczej zakładamy ubrania w odcieniach beżu, szarości, czerni, bieli czy brązu. Za klasyczne kolory uchodzą również czerwień i granat.

Jak dobrać zimowy płaszcz do typu urody?

Płaszcz na zimę stanowi najbardziej zewnętrzny element garderoby, w którym pokazujemy się wielu osobom. Sąsiaduje on bezpośrednio z naszą twarzą, dlatego warto zadbać, aby pod kątem kolorystycznym odpowiadał naszemu typowi urody. Tych wyróżniamy aż 4, przy czym poszczególne typy urody dzielą się na podtypy. Jeśli nie masz za sobą profesjonalnej analizy kolorystycznej i nie wiesz, czy jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą, powinnaś określić temperaturę swojej urody. Warto odpowiedzieć sobie tutaj na pytanie, czy lepiej pasuje do ciebie srebro czy złoto. Jeśli na co dzień nosisz srebrne kolczyki, bo w złotych twoja cera nabiera niezdrowego wyglądu, postaw na płaszcz zimowy w chłodnym odcieniu. Możesz wybierać spośród kolorów takich jak zielony, niebieski, fioletowy, różowy (fuksja, lodowy róż) i karminowy (chłodny odcień czerwieni). Natomiast ciepłe typy urody, którym do twarzy w żółtym złocie, powinny sięgnąć po okrycie wierzchnie w ciepłej tonacji. Tutaj poleca się kolory takie jak żółty, pomarańczowy, brązowy, cynobrowy (ciepły odcień czerwieni), musztardowy i różowy (pudrowy róż, łososiowy, koralowy). Pamiętajmy o tym, że każdy kolor można znaleźć zarówno w cieplejszym, jak i chłodniejszym wydaniu. Jeśli nie umiesz ustalić temperatury swojej urody, postaw na zimowy płaszcz w neutralnych kolorach takich jak biel i czerń. Bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się również szare okrycie wierzchnie.

Jaki krój płaszcza pasuje poszczególnym typom sylwetki?

płaszcze zimowe

PolskiePlaszcze.pl

Wybierając krój płaszcza, należy uwzględnić typ sylwetki. Drobna klepsydra dobrze wygląda w okryciach wierzchnich przed kolano, które jednocześnie podkreślają jej smukłą talię.  Panie noszące rozmiar 34 i 36 raczej powinny unikać przeskalowanych płaszczy, ponieważ te mogą przytłaczać ich filigranową sylwetkę. Natomiast klasyczna klepsydra, która ma krąglejsze biodra i większy biust, dobrze wygląda w płaszczach z dekoltem w serek, które eksponują jej smukłą talię. Jabłko również powinno sięgnąć po płaszcz z trójkątnym dekoltem, przy czym tutaj kluczową rolę odgrywają dwa czynniki. Po pierwsze, okrycie wierzchnie nie powinno nadmiernie podkreślać talii. Po drugie, kobiety o figurze jabłka lepiej wyglądają w płaszczach jednorzędowych, które wysmuklają sylwetkę. Stożek natomiast świetnie prezentuje się w okryciach wierzchnich o rozkloszowanym dole. Tutaj szczególnej uwadze polecamy płaszcze Huna Bianka oraz Huna Cleo. Kolumna nie posiada wyraźnego wcięcia w talii, dlatego powinna stworzyć jego złudzenie optyczne, sięgając po rozkloszowany płaszcz zimowy, który posiada pasek w talii, vide model Huna Aurelia. Gruszka ma biodra szersze od biustu, wyraźne wcięcie w talii oraz szczupły brzuch. W jej przypadku doskonale sprawdzi się zimowy płaszcz dwurzędowy z wyraźnie zarysowaną talią.  Dwa rzędy guzików optycznie powiększą biust i tym samym wyrównają proporcje sylwetki.

Jak wybrać odpowiedni płaszcz na zimę? Różne długości okryć wierzchnich

Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni płaszcz na zimę? Jego długość ma znaczenie. Na rynku znaleźć możemy okrycia wierzchnie do wysokości pośladków, przed kolano, midi oraz maxi. Szczupłe i niskie kobiety najlepiej wyglądają w płaszczach przed kolano. Zarówno długość midi, jak i maxi mogą je przytłaczać. Wysokie panie świetnie prezentują się we wszystkich wariantach za wyjątkiem tych sięgających pośladków. Wybierając długość płaszcza, należy uwzględnić to, jakie ubrania nosimy na co dzień. Niewątpliwie płaszcz midi czy maxi stanowi bezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ ukryjemy pod nim większość elementów garderoby. Przy płaszczu przed kolano należy się zastanowić, czy fragment sukienki lub spódnicy, tudzież kardiganu, nie będzie wychodził spod okrycia wierzchniego. Kobiety, które na co dzień noszą spodnie, w tym jeansowe rurki, mają większą swobodę wyboru. Natomiast panie, które posiadają w swojej szafie sukienki mini, midi, maxi, na dodatek to w nich chodzą najczęściej, raczej powinny sięgnąć po długość midi lub maxi.

polskie płaszcze

PolskiePlaszcze.pl

Dlaczego warto kupić polskie płaszcze zimowe?

Zimowe płaszcze znajdziesz w sklepie internetowym PolskiePlaszcze.pl. Specjalizuje się on w okryciach wierzchnich na różne pory roku. Wszystkie płaszcze dostępne w wyżej wspomnianym sklepie charakteryzują się starannym wykonaniem. Okrycia wierzchnie, które znajdziecie na stronie PolskiePlaszcze.pl, są szyte przez znakomite polskie krawcowe. Dzięki ich doświadczeniu możliwe jest stworzenie płaszcza z dbałością o detale, które nadadzą nam modowego sznytu w pochmurne, zimowe dni. W sklepie internetowym PolskiePlaszcze.pl każda z nas znajdzie coś dla siebie. To zasługa bogatej oferty, która obfituje w różne kolory, kroje, wzory i długości.  Ułatwia to znalezienie idealnego okrycia wierzchniego. Na dodatek ww. zimowe płaszcze zawierają wełnę w składzie, dzięki czemu chronią nas przed mrozem. Ich cena wypada niezwykle konkurencyjnie.