Artykuły Moda

Jak dobrze wyglądać w opasce?

Jak dobrze wyglądać w opasce

Opaski to dodatek, które część kobiet uwielbia, ale część nie znosi. Problem stanowi często dobór odpowiedniej. Jak dobrze wyglądać w opasce?

Wielkość opaski dostosuj do kształtu twarzy

Bardzo często opaska nas zwyczajnie przytłacza. Mamy drobną buzię, a zakładamy dodatek, który sprawia wrażenie ogromnego. W rezultacie on jest bardziej widoczny od naszej buzi, a przecież nie o to chodzi. Dlatego jeśli masz malutką, szczupłą twarz, wybieraj dla siebie mniejsze opaski, np. cienkie metalowe wysadzane połyskującymi kamieniami.

Mocne rysy twarzy wymagają zmiękczenia

Czasem zbyt ciemna opaska tylko dodatkowo podkreśla nasze mocne rysy twarzy. Aby je zmiękczyć, należy wybierać srebrne oraz złote opaski. Dobrze sprawdzą się też te wysadzane kamieniami i perełkami.  Ważne, aby imitowały blask, który rozświetli naszą twarz i zmiękczy jej rysy.

Opaskę dobierz do stylizacji i makijażu

Nigdy nie zakładaj rzeczy, które nie pasują do twojej sukienki i makijażu. Opaska powinna z nimi współgrać kolorystycznie. Jeśli sukienka jest różowa, torebka błękitna, a szminka różowa, to powinnaś wybrać czarną, różową, błękitną lub białą opaskę. Z pewnością nie czerwoną czy zieloną.

Wiązane opaski – idealne rozwiązanie dla osób o niestandardowej wielkości głowy

Masz problem z doborem opaski, bo albo za bardzo cisną cię w głowę, powodując migrenę albo z niej spadają, bo są za duże? Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać, sięgając po wiązane opaski. Stanowią one idealne rozwiązanie dla osób o niestandardowej wielkości głowy.

Wiązane opaski materiałowe dla osób z odstającymi uszami

Jeśli nie chcesz pokazywać odstających uszu, wystarczy je przykryć materiałową opaską. Teraz jest dużo takich na gumce oraz takich z wszytym w środku, elastycznym drucikiem, które można dowolnie formować. To świetna zabawa, bo taką opaskę z drucikiem oraz zwykłą apaszkę w roli opaski możesz wiązać na wiele ciekawych sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *