Jak dobrze wyglądać na plaży

Każda z nas pragnie wyglądać atrakcyjnie, niezależnie od tego, czy idzie na kolację do ekskluzywnej restauracji, czy wybiera się na plażę. Jednak to właśnie odpoczynek nad wodą budzi najwięcej kontrowersji. Wymaga bowiem pokazania się w stroju kąpielowym, który obnaża całą prawdę nt. naszej figury. Jak dobrze wyglądać na plaży?

Poznaj swoje ciało

Spójrz na swoje ciało w obiektywny sposób. Zwróć uwagę na to, co jest twoją mocną i słabą stroną. Jeśli dobrze poznasz swoje atuty i wady, będziesz w stanie dobrać odpowiedni strój kąpielowy. Np. jeśli uważasz, że masz stosunkowo mały biust, sięgnij po usztywniany stanik z falbankami, który optycznie powiększy piersi. Jeśli twoim problemem jest oponka na brzuchu, wybierz majtki z wysokim stanem lub sięgnij po jednoczęściowy strój kąpielowy. Masz zgrabne pośladki? Przepięknie podkreślą je majtki z wysokim stanem.

Dobierz kolor stroju kąpielowego do swojego typu urody

Nie patrz na to, co jest obecnie modne w strojach kąpielowych, lecz na to, co pasuje do twojego typu urody. Np. jeśli masz chłodny typ urody, unikaj koralu i  pomarańczy. U ciebie świetnie sprawdzi się krwista czerwień, kobalt i butelkowa zieleń.  Tak samo, gdy jesteś drobną kobietą, unikaj czerni, granatu i szarości. Postaw na jasne oraz żywe kolory.  Wszystko, co ciemne, dodatkowo cię wyszczupla, a tego wolisz uniknąć przy zgrabnej sylwetce.

Postaw na dodatki

Na plaży też ważne są dodatki. W tym sezonie modny jest kapelusz z szerokim rondem. Aby nie wyglądał na żywcem wyjęty z filmu country, wybierz taki z kolorową kokardą lub perełkami w roli zdobienia. Do tego dorzuć kolorowe pareo.

Uwierz w siebie

Wiesz, kiedy wyglądasz najpiękniej na plaży? Wówczas gdy wierzysz w siebie i dobrze czujesz się w swoim ciele. Zapominasz o swoich mankamentach i nie chowasz się cały czas pod ręcznikiem, lecz kroczysz po plaży pewnym krokiem.