hair strobing

Każdego sezonu fryzjerzy proponują nam nowe trendy w koloryzacji włosów. W końcu fryzura powinna być naszą wizytówką. Zadbane włosy dopełniają cały wizerunek. Wśród form nowoczesnej kaloryzacji, prawdziwym hitem okazał się hair strobing – co to takiego?

Hair strobing – nowoczesna koloryzacja włosów

Koloryzacja włosów współcześnie jest czymś zupełnie normalnym. Zmieniamy kolor naszych pukli,ponieważ chcemy lepiej wyglądać. Dzięki temu ukrywamy siwe włosy, odejmując sobie lat. Dziś nawet młode dziewczyny farbują włosy, idąc w parze z modą i nowymi trendami. Do nowoczesnych technik koloryzacji włosów zaliczamy hair strobing. Znane modelki czy gwiazdy pokochały takie farbowanie, które równie dobrze wykonamy w każdym, profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Hair strobing – co to takiego?

Samo określenie strobing oznacza rozświetlanie. Moda na strobing mocno zakorzeniła się w makijażu. Rozświetlanie twarzy stało się prawdziwym hitem. Skoro więc można nadać cerze blasku, delikatnie ją rozświetlając, dlaczego nie zrobić tego z włosami? Fryzjerzy postawili więc na strobing na włosach, czyli ich rozświetlenie. Koloryzacja polega na rozjaśnienieu niektórych partii włosów. Powinny być to pasma, które naturalnie są rozświetlane przez światło. Zasada jest więc taka sam, jak przy makijażu tego typu. Włosy farbujemy nakładając farbę dwa tony jaśniejszą i dwa tony ciemniejszą, niż nasz naturalny kolor. Liczy się więc kolor włosów, odcień cery i cały kształt twarzy, co pozwala na spersonalizowanie koloryzacji. Niektórzy porównują hair strobing do refleksów, jednak w przypadku takiego farbowania, efekt jest o wiele bardziej naturalny stylowy. Otrzymujemy fryzurę, niczym muśniętą wakacyjnymi promieniami słońca, z tym, że możemy cieszyć się nią o dowolnej porze roku.

Naturalny hair strobing

Naturalny efekt, podobny jak przy farbowaniu hair strobing, otrzymamy wystawiając włosy na słońce. Promienie słoneczne rozjaśnią nasze włosy, ale mogą je także wysuszyć, przez co staną się matowe i łamliwe. Dlatego warto stosować odżywki nawilżające i produkty, chroniące przed nadmiernym promieniowaniem. Innym sposobem jest aplikacja kosmetyku rozświetlającego, który delikatnie rozjaśni włosy, nadając im blasku i odżywienia. Tego typu produkty znajdziemy w dobrych sklepach fryzjerskich. Jeśli jednak chcemy uzyskać w pełni profesjonalny hair strobing, wybierzmy się do sprawdzonego fryzjera, który wyczaruje nam na głowie naturalną koloryzację, nie niszcząc naszych włosów. Samodzielne eksperymentowanie może się źle skończyć, dlatego nie warto ryzykować, tym bardziej, jeśli nigdy wcześniej nie farbowałyśmy włosów.

hair strobingHair strobing to doskonałe rozwiązanie dla kobiet w każdym wieku. Nowoczesna koloryzacja,oparta na rozświetleniu doda cerze blasku i skutecznie ją odmłodzi. Dzięki temu będziemy prezentować się świeżo i atrakcyjnie, zachwycając jednocześnie naturalnymi odcieniami.

Katarzyna Antos