Artykuły Moda Najnowsze

Fashion Week czyli w świecie mody

Fashion Week

Fashion Week to znane tygodnie mody, które odbywają się na całym świecie. Na jeden tydzień miasto zamienia się w wybieg, gdzie prezentowane są najnowsze kolekcje oraz nadchodzące trendy.

Tydzień mody

Fashion week czyli popularny tydzień mody to jedno z najważniejszych wydarzeń roku w branży. Do największych miast zjeżdżają się najlepsi projektanci, aby zaprezentować swoje kolekcje, przed ludźmi, którzy specjalnie na tę okazję przybywają z różnych zakątków świata. Na wybiegu prezentują się znane modelki. Podczas tygodnia mody możemy zaobserwować ciekawe stylizacje oraz nadchodzące trendy. Wszyscy, którzy są miłośnikami mody, nie mogą przejść obojętnie obok takiego wydarzenia. Na każdym fashion week’u pojawiają się dziennikarze modowi oraz blogerki.

Paris Fashion Week 2016

Tydzień mody w Paryżu to wspaniała okazja dla projektantów. Nie ma lepszego miejsca, tak przesyconego stylem i klasą jak właśnie stolica Francji, nazywana również stolicą mody. Zainteresowanie pokazami w Paryżu jest ogromne. Możliwość zaprezentowania tam swoich ubrań to wielkie wyróżnienie dla projektanta. W zeszłym roku pojawił się tam także polski akcent w postaci pokazu mody Gosi Baczyńskiej. Paris Fashion Week 2016 ruszył 24 stycznia i potrwa do 29 stycznia. Oprócz tygodnia mody w Nowym Jorku, Londynie czy Mediolanie, jest to najważniejsze wydarzenie modowe. Trudno o zaproszenie na taki event. W tym roku tylko jedna polska gwiazda dostąpiła tego zaszczytu. Na paryski Fashion Week zaproszono Dorotę „Dodę” Rabczewską. Oprócz niej, z pewnością nie zabraknie jednak znanych blogerek modowych, które nie mogłyby opuścić takiego wydarzenia.

Fashion Week Poland

Paris Fashion Week

My także mamy się czym pochwalić w dziedzinie mody. W Polsce również organizowane jest wydarzenie, które zrzesza projektantów i stylistów. Mowa o Fashion Week Poland. Tym najbardziej rozpoznawalnym jest tydzień mody w Łodzi. Nie bez powodu właśnie to miasto jest szczególnie związane z modą. To właśnie Łódź była dawniej kolebką projektantów. Tutaj rozwijał się przemysł włókienniczy. Dziś istnieją tam szkoły projektowania, które szkolą młodych i kreatywnych ludzi, pragnących działać w branży projektowania mody. Udział w Fashion Week’u to szansa dla młodych twórców mody. Pokazy śledzą wpływowe osoby oraz dziennikarze, co jest okazją do promocji kolekcji i swojego nazwiska. Polskie tygodnie mody odbywają się zwykle w listopadzie. Poza wspomnianym miastem, modowe wydarzenia weekendowe organizowane są także we Wrocławiu i w Warszawie.

Moda to dla jednych tylko dodatek a dla innych całe życie. Bez wątpienia otacza nas cały czas. Jest zmienna, więc nic dziwnego, że mamy styczność z coraz nowymi trendami. Moda sięga też często historii. Fashion Week czy to w Polsce czy w Paryżu jest interesującym wydarzeniem, nie tylko dla blogerek czy projektantów. Porównując rodzime stylizacje z tymi, ze światowych ulic możemy być pewni, że nie brakuje nam wyczucia stylu a moda nie jest nam obca. Pozostaje nam śledzić wieści z tygodni mody i szukać na nich polskich akcentów.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Mindi

6 lat temu

Chciałabym choć raz wziąć udział w takim wydarzeniu, zarówno w Paryżu jak i w Łodzi. Za mało bywalam i wydaje mi się, że zatraciłam w sobie poczucie stylu, myślę, że wiele mogłabym się nauczyć obserwując życie na wybiegu.

majra2601

6 lat temu

Zawsze marzyłam, żeby być na Fashion Week’u w Paryżu. Znani projektanci, gwiazdy oraz blogerzy. Może kiedyś spełni się moje marzenie :).

pati25

6 lat temu

Nie interesuję się modą na tyle,abym musiała czytać artykuły modowe.Kupuję ciuchy,które mi się podobają i nie zwracam przy tym uwagi czy to akurat modny kolor czy też nie

iwonaannadominika

6 lat temu

Nie jestem zbyt modną kobietą, raczej trzymam się klasyki. Jednak czytam na bieżąco wszystko co jest związane ze zmianami w modzie, interesują mnie szczególnie modne kolory i długości, a także niektóre fasony odpowiednie dla mojej figury. Czytałam niedawno ,ze w 2016 r będą modne kolory – żółty, kawowy, miętowy, złamany róż, błekit i koralowy – akurat te kolory , które lubię. Mam kostium koralowy i przyszedł czas, żeby go ponosić 🙂

Zostaw komentarz